Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Kielce 2017

Zapraszamy na Regionalne seminarium szkoleniowo-kontaktowe pt. Programowanie z eTwinning organizowane w Kielcach w dniach 7-8 kwietnia 2017 przez Biuro eTwinning w Polsce. Seminarium skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów pracujących w szkołach podstawowych, a także na innych poziomach edukacyjnych (od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne), którzy chcą podjąć współpracę krajową w ramach projektu eTwinning. Zapraszamy osoby bez doświadczenia w programie eTwinning i początkujących w programowaniu.

Organizatorzy oczekują, że podczas seminarium każdy uczestnik przystąpi do nowego projektu eTwinning.

Warunki rekrutacji:
- nauczyciel posiadający własne konto w programie eTwinning (zarejestruj się tutaj);
- nauczyciel bez projektów eTwinning;
- nauczyciel każdego przedmiotu;
- nauczyciel poczatkujący w programowaniu;
- gotowość do rejestracji projektu i podjęcia współpracy.

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania DWÓCH rejestracji:

 1. Rejestracja na seminarium poprzez kliknięcie zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie i wypełnienie formularza.
 2. Konieczne jest założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm (rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila)

Pierwszeństwo w rekrutacji mają nauczyciele, pracujący w gminach miejskich, klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz bez doświadczenia w programie eTwinning.

Seminarium obejmuje zajęcia dwudniowe, które stanowią całość szkoleniową. Możliwy jest jedynie udział w całym szkoleniu zgodnie z programem.

Tematyka warsztatów:

 1. Warsztat dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej początkujących w programowaniu; kodowanie, programowanie bez komputera, elementy robotyki dla najmłodszych.
 2. Programowanie z wykorzystaniem aplikacji Balti.
 3. Wyszukiwanie algorytmów w życiu codziennym oraz przykłady myślenia algorytmicznego. We wstępnej nauce programowania takie podejście ma na celu kształtowanie i rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów. Po dawce programowania bez komputera uczestnicy będą mieli okazję poznania środowiska Scratch i zrealizowania w nim swojego pierwszego projektu.
 4. Narzędzia internetowe programu eTwinning: eTwinning Live i TwinSpace

Informacje organizacyjne:

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawych warsztatach, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Kielc – nocleg w pokojach dwuosobowych w dniu 7 kwietnia br.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci internetowej na kablu lub sieci WIFI.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 3 kwietnia 2017.

Rezygnacja z udziału w seminarium możliwa jest do 3 kwietnia 2017. Uczestnicy rezygnujący po tym terminie zobowiązani będą do pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

 • W razie pytań

  Kontakt

  Ewa Raińska-Nowak

  enowak@frse.org.pl

  tel. 22 46 31 226

  Gracjana Więckowska

  gwieckowska@frse.org.pl

  tel. 22 46 31 224