Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Eurydice - zrozumieć edukację w Europie

 

Konferencja odbyła się 2 grudnia 2014 r. w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Jej głównym celem było omówienie priorytetów europejskiej polityki edukacyjnej i roli europejskiej współpracy w dziedzinie kształcenia i szkolenia w rozwoju polskiej polityki w dziedzinie edukacji z perspektywy realizacji kluczowych strategii (Europa 2020, ET 2020) i nowego otwarcia programów europejskich w roku 2014. W tym kontekście sieć Eurydice zaprezentowana została jako istotne źródło informacji będących przedmiotem zainteresowania polityki edukacyjnej UE, wraz z jej działającym w strukturach FRSE polskim biurem.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Komisji Europejskiej (EACEA A7-Eurydice)  oraz polscy eksperci, a Zespół Polskiego Biura Eurydice zaprezentował uczestnikom, jak można korzystać z bogatych zasobów sieci.

 

Czym jest Eurydice?

Sieć Eurydice pracując dla twórców polityki edukacyjnej i świata edukacji, przygotowuje i publikuje opisowe analizy systemów edukacji. Sieć składa się z 40 biur krajowych, utworzonych przez ministerstwa edukacji 36 krajów biorących udział w programie Erasmus+  i jest koordynowana oraz zarządzana przez Agencję Wykonawczą do spraw Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA) w Brukseli. Wszystkie publikacje Eurydice są dostępne na stronie europejskiej www.eurydice.org lub poprzez stronę polskiego biura Eurydice www.eurydice.org.pl .

 • W razie pytań

  Kontakt

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

  ul. Mokotowska 43,
  00-551 Warszawa
  tel: 22 46-31-000; 22 46-31-321
  fax: 22 46-31-021 
  www.frse.org.pl

  Koordynator przedsięwzięcia

  Beata Płatos
  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
  Polskie Biuro Eurydice
  tel. 22 46-31-266
  e-mail: beata.platos@frse.org.pl
   

  Kontakt w sprawie rejestracji

  Michał Chojnacki
  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
  Polskie Biuro Eurydice
  tel 22 46-31-261
  e-mail: eurydice@frse.org.pl