Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Seminarium kontaktowe eTwinning w Sopocie

Biuro programu eTwinning w Polsce przygotowało dodatkowe seminarium dla nauczycieli rozpoczynających przygodę w programie eTwinning. Tym razem, już z pewnością, będzie to ostatnie w tym roku krajowe seminarium kontaktowe dla nauczycieli z całej Polski, którzy są zainteresowani współpracą w realizacji projektu przez Internet na platformie eTwinning.

eTwinning krajowy otworzył możliwości dla mniej doświadczonych nauczycieli, którzy - zanim przejdą do projektów międzynarodowych - będą mogli zaznajomić się z zasadami uczenia się i nauczania w krajowym projekcie partnerskim oraz dobrze poznać platformę eTwinning.  

Warto podkreślić, iż program eTwinning wraz ze swoją wersją krajową stwarza nauczycielowi każdej specjalności i w każdej szkole, warunki na realizację w atrakcyjnej formie projektu edukacyjnego włącznie z projektem obowiązkowym w gimnazjum.

Zapraszamy na krajowe seminarium kontaktowe, które odbędzie się w dniach 12-13 grudnia 2014 w Sopocie. Tematem przewodnim spotkania jest „Mój pierwszy projekt eTwinning”. Zapraszamy nauczycieli dowolnej specjalności, którzy chcą rozpocząć działania w programie eTwinning, zainteresowanych realizacją przez Internet projektu edukacyjnego we współpracy z inną polską szkołą.

Projekty, które powstaną w wyniku seminarium będą realizowane w języku polskim, a wszyscy partnerzy w projekcie to szkoły różnych profilów, w tym także zawodowe. Jest to doskonała okazja do realizacji projektu eTwinning przez nauczycieli nie znających języka obcego. Dlatego też, preferencje w zakwalifikowaniu się na seminarium będą mieli nauczyciele innych przedmiotów, niż język obcy.

Cel seminarium:

 • założenie projektu eTwinning przez każdego uczestnika seminarium, z wybranego przedmiotu lub między-przedmiotowego, z nauczycielem z innej szkoły.

Kryteria rekrutacji:

 • nauczyciel dowolnej specjalności (nauczyciele języków obcych będą kwalifikowani tylko w ramach pozostałych wolnych miejsc),
 • zarejestrowanie się w Programie eTwinning; tu: rejestracja w programie,
 • poziom początkujący w eTwinning,
 • udział w seminarium eTwinning po raz pierwszy.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w seminarium i spełniasz powyższe kryteria rekrutacji, wyślij swoje zgłoszenie. Wszystkich zakwalifikowanych na seminarium prosimy o zabranie ze sobą swojego sprzętu mobilnego, np. laptop lub tablet.

Termin zgłoszeń upływa w dniu 7 grudnia 2014.

Rejestracji w Programie należy dokonać przed zgłoszeniem na seminarium (osoby niezarejestrowane w Programie nie są uprawnione do udziału w seminariach i warsztatach eTwinning).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom przyjezdnym spoza Trójmiasta - nocleg w pokoju jednoosobowym oraz dodatkowo dla osób przyjeżdżających z miejscowości położonych powyżej 50 km od Sopotu - zwrot kosztów podróży komunikacją publiczną.

Zwrot kosztów podróży będzie dokonany na podstawie przesłanego pocztą do FRSE w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 grudnia 2014 (liczy się data wpływu do FRSE), wypełnionego wniosku o zwrot kosztów podróży wraz z załączonymi biletami poświadczającymi poniesiony koszt i odbycie podróży.

 • W razie pytań

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
  Krajowe Biuro eTwinning
  ul. Mokotowska 43
  00-551 Warszawa

  etwinning@frse.org.pl
  tel. 22 46 31 400