Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

pokazy_week

Kultowe filmy + dyskusje + popcorn

Zapraszamy do klubu Powiększenie wszystkich zainteresowanych tematyką aktywności społecznej. W ramach festiwalu wyświetlone zostaną filmy fabularne nawiązujące, niekiedy w przewrotny sposób, do tematu aktywnych postaw obywatelskich. Uczestnicy pokazów będą mogli spojrzeć na komercyjne produkcje filmowe pod zupełnie nowym kątem i dostrzec w nich zalety zaangażowania obywatelskiego. 

Pokazy filmowe

VendettaV jak Vendetta
reż. James McTeigue

1 czerwca, godz. 19:00, klub Powiększenie (Nowy Świat 27)

Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore'a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór, jest bojownik o wolność przebrany za Guya Fawkesa. Rewolucjonista czy terrorysta?

Zapisz się » 

 

BatmanBatman
reż. Tim Burton

2 czerwca godz. 19:00, klub Powiększenie (Nowy Świat 27)

Tego bohatera nie trzeba nikomu przedstawiać. Michael Keaton jako człowiek-nietoperz walczy z Jackiem Nicholsonem, czyli Jokerem w spowitym mrokiem Gotham City. Świetnie nakręcony przez Tima Burtona film pokazuje, że nie trzeba biernie przyglądać się sytuacji, jaka jest wokół nas. 

Zapisz się » 

 

  • "Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, który pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektu. Dzięki temu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

    Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.

    Program "Młodzież w działaniu" powstał nie tylko po to, aby finansować projekty młodych ludzi, ale także po to, by realizować inne, długofalowe cele, takie jak: przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi i zastępowanie ich poczuciem solidarności i tolerancji, wspieranie mobilności młodzieży oraz promowanie aktywności obywatelskiej, a w szczególności obywatelstwa europejskiego.

    Program „Młodzież w działaniu” wspiera przedsięwzięcia, które mają pomóc w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz sprzyjać nabywaniu nowych umiejętności. Za realizację programu w Polsce odpowiada Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”, której rolę pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.