Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

pokazy_sz_belka2

W tym roku nasze pokazy filmowe zostały wzbogacone o nowe elementy. Oprócz wyświetlanego filmu, nauczyciele mogą wziąć udział w warsztatach prowadzenia lekcji filmowych oraz otrzymać specjalnie stworzone na tę okazję scenariusze lekcyjne wraz z zaświadczeniem o uczestnictwie w warsztatach.

Pokazy filmowe

NiezłomneNiezłomne
reż. Katja von Garnier

Żywiołowy film, przedstawiający niezwykłą historię grupy młodych aktywistek, walczących o prawa wyborcze dla kobiet. Na czele plejady gwiazd występują Hilary Swank oraz Frances O'Connor jako założycielki zjednoczonego frontu kobiet, które objęły przewodnictwo Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Wyzwolenia Kobiet. 

 Godziny pokazów:

29 maja, godz. 13:00, Kino Luna, sala A     zapisz się » 

Warsztaty dla nauczycieli dotyczące filmu "Niezłomne"

3 czerwca, godz. 14:00 - 16:30, FRSE
4 czerwca, godz.8:30 - 11:00, FRSE

 

ChlebChleb i róże
reż. Kevin Loach 

Film fabularny ukazujący sytuację latynoamerykańskiej emigracji zarobkowej w USA. Nielegalne przekraczanie granicy za wysoki okup, bezprawny pobyt, z trudem zdobyta praca „na czarno” za głodowe pensje – bez ubezpieczenia i gwarancji socjalnych. Imigranci podejmują jednak ostatecznie próbę walki, organizują się i strajkują – zobacz konsekwencje buntu.

Godziny pokazów:

29 maja, godz. 13:00 , Kino Luna, sala B     zapisz się » 

Warsztaty filmowe dla nauczycieli dotyczące filmu "Chleb i róże"

3 czerwca, godz. 8:30 - 11:00, FRSE
4 czerwca, godz. 14:00 – 16:30, FRSE

  • "Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, który pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektu. Dzięki temu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

    Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.

    Program "Młodzież w działaniu" powstał nie tylko po to, aby finansować projekty młodych ludzi, ale także po to, by realizować inne, długofalowe cele, takie jak: przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi i zastępowanie ich poczuciem solidarności i tolerancji, wspieranie mobilności młodzieży oraz promowanie aktywności obywatelskiej, a w szczególności obywatelstwa europejskiego.

    Program „Młodzież w działaniu” wspiera przedsięwzięcia, które mają pomóc w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz sprzyjać nabywaniu nowych umiejętności. Za realizację programu w Polsce odpowiada Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”, której rolę pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.