Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Belka_forum2

Głównym wydarzeniem Europejskiego Tygodnia Młodzież w Polsce będzie Ogólnopolskie Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny” organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu „Młodzież w działaniu”. 

Wydarzenie zostanie zorganizowane w duchu dialogu usystematyzowanego, umożliwiając ponad 200 młodym ludziom dyskusję z przedstawicielami władz krajowych, świata nauki, pracodawcami oraz innymi zainteresowanymi polityką młodzieżową osobami. Młodzież będzie miała szansę wyrazić swoje zdanie i skonfrontować je z opiniami ludzi mających wpływ na kształtowanie jej przyszłości. Rezultatem Forum będą rekomendacje powstałe z wniosków debat młodzieżowych i dyskusji, które mają posłużyć właściwemu kierunkowi rozwoju polityki młodzieżowej.

Forum będzie się składać z dwóch części - debat młodzieżowych oraz dyskusji publicystycznej z przedstawicielami władz i świata nauki.

I część Forum - debaty młodzieżowe

W ramach debat równolegle odbędą się dwie dyskusji, w trakcie których młodzi ludzi będą mogli wysłuchać krótkich wypowiedzi zaproszonych gości, a następnie wspólnie razem debatować. Poruszone zostaną dwa tematy:

 • „Jak stać się młodym, aktywnym obywatelem?”
 • „Aktywna młodzież – cenni pracownicy”

II część Forum - dyskusja główna "Młodzi 2013 - potrzeby, wyzwania, wybory"

W trakcie drugiej części Forum zaproszeni goście odpowiedzą młodzieży na wyniki dwóch porannych debat. Młodzi otrzymają szansę skonfrontowania swoich poglądów z ludźmi, którzy mają wpływ na sytuację polskiej młodzieży. 


Program

Zapoznaj się z programem Ogólnopolskiego Forum Młodzieży "jEsTeM aktywny".

Koszty

Udział w forum jest bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów podróży.

W uzasadnionych przypadkach (osobom spoza Warszawy), organizator zapewnia nocleg oraz wyżywienie.

Rejestracja

Zapraszamy do rejestracji na debaty młodzieżowe. Rejestracja na którąkolwiek z debat jest równocześnie rejestracją na dyskusję główną - nie ma więc konieczności uzupełniania dwóch formularzy.

Debata "Jak stać się młodym, aktywnym obywatelem?" »

Debata " Aktywna młodzież - cenni pracownicy" »

Istnieje także możliwość rejestracji wyłącznie na dyskusję główną.

Dyskusja główna "Młodzi 2013 - potrzeby, wyzwania, wybory" »


Lokalizacja

PAŁAC PRYMASOWSKI
Centrum Konferencyjno – Wystawiennicze 

ul. Senatorska 13/15
00-075 Warszawa
www.palacprymasowski.pl 


Wyświetl większą mapę

Do Pałacu Prymasowskiego można dojechać komunikacją miejską:

 • Metro: przystanek Ratusz Arsenał (10 min piechotą od Pałacu Prymasowskiego)
 • Autobus: 100, 116, 175, 178, 180, 195, 222, 503 (przystanek Plac Zamkowy), 160, 190 (przystanek Stare Miasto)
 • Tramwaj: 4, 23, 26 (przystanek Stare Miasto)

Aby sprawdzić jak dojechać z Dworca Centralnego, proponujemy skorzystać z wyszukiwarki połączeń na stronie www.ztm.waw.pl, wpisując w wyszukiwarkę trasę podróży  Dworca Centralnego do Senatroska 13/15. • "Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, który pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektu. Dzięki temu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

  Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.

  Program "Młodzież w działaniu" powstał nie tylko po to, aby finansować projekty młodych ludzi, ale także po to, by realizować inne, długofalowe cele, takie jak: przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi i zastępowanie ich poczuciem solidarności i tolerancji, wspieranie mobilności młodzieży oraz promowanie aktywności obywatelskiej, a w szczególności obywatelstwa europejskiego.

  Program „Młodzież w działaniu” wspiera przedsięwzięcia, które mają pomóc w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz sprzyjać nabywaniu nowych umiejętności. Za realizację programu w Polsce odpowiada Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”, której rolę pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.