Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas zachęca do udziału w Europejskim Tygodniu Młodzieży

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji otrzymała oficjalny list z poparciem dla idei obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży, którego celem jest promowanie wśród młodzieży aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Minister Edukacji Narodowej zachęca w nim do udziału w kilkunastu przedsięwzięciach organizowanych w całej Polsce, które umożliwią młodym ludziom wyrażenie swojej opinii na temat polityki młodzieżowej oraz dyskusji na ten temat z rządzącymi. Punktem kulminacyjnym obchodów jest Ogólnopolskie Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny!”, które odbędzie się 28 maja w Warszawie. Rekrutacja trwa na stronie: www.konferencje.frse.org.pl/etm2013.

Zapraszamy do przeczytania listu.

List Minister Edukacji Narodowej zachęcający do udziału w ETM-ie » 

 

Europejski Tydzień Młodzieży - informacje

Debaty, seminaria, warsztaty, Ogólnopolskie Forum Młodzieży "jEsTeM aktywny", konkurs fotograficzny, wystawy, rajdy rowerowe to przykłady wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

ETM to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym roku już po raz szósty młodzi ludzie mają szansę na publiczne przedstawienie swoich poglądów na tematy ich dotyczące i mające wpływ na ich przyszłość. 

Koordynacją działań związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Polsce zajmuje się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji ― Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”.

W 2013 r. ETM będzie się koncentrować na czterech istotnych dla młodych ludzi zagadnieniach:

 • Podnoszenie świadomości w zakresie obywatelstwa europejskiego;
 • Aktywne uczestnictwo młodzieży w życiu społecznym i publicznym;
 • Oddziaływanie i efekty programu „Młodzież w działaniu” w związku z 25-leciem europejskich programów młodzieżowych;
 • Promowanie aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.

Uczestnicy Europejskiego Tygodnia Młodzieży mają szansę wyrazić swoje poglądy na trzech poziomach: regionalnym (działania młodzieży w całym kraju ― debaty, warsztaty, seminaria), ogólnokrajowym (Ogólnopolskie Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”) i ogólnoeuropejskim (debata, festiwal „YO! Fest” oraz ceremonia rozdania nagród dla najlepszych projektów młodzieżowych oraz ich ambasadorów).

  • "Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, który pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektu. Dzięki temu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

  Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.

  Program "Młodzież w działaniu" powstał nie tylko po to, aby finansować projekty młodych ludzi, ale także po to, by realizować inne, długofalowe cele, takie jak: przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi i zastępowanie ich poczuciem solidarności i tolerancji, wspieranie mobilności młodzieży oraz promowanie aktywności obywatelskiej, a w szczególności obywatelstwa europejskiego.

  Program „Młodzież w działaniu” wspiera przedsięwzięcia, które mają pomóc w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz sprzyjać nabywaniu nowych umiejętności. Za realizację programu w Polsce odpowiada Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”, której rolę pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.