Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Europejski Tydzień Młodzieży 2013 już za nami!

Z wielkim sukcesem zakończylismy Europejski Tydzień Młodzieży 2013! 

Głównym wydarzeniem ETM-u w Polsce było Ogólnopolskie Forum Młodzieży "jEsTeM aktywny". We wtorek 28 maja w Pałacu Prymasowskim w Warszawie zebrało się ok. 200 młodych ludzi, żeby debatować na temat obywatelstwa, możliwości i aktywności młodych ludzi. 
Więcej informacji »

Młodzież z 6 polskich miastach wzięła udział w grze miejskiej "Wkręć się w obywatelstwo!".  Zadania skupiały się na aktywności obywatelskiej, projektach młodzieżowych i włączaniu lokalnej społeczności w działania. Zwycięzcy przyjechali 27 maja na wielki finał gry do Warszawy, gdzie rywalizacja była niezwykle zacięta.
Więcej informacji »

Na konkurs fotograficzny "równanie na działanie!" wpłynęło ponad 40 zgłoszeń! Co trzeba było zrobić aby wziąć udział w konkursie? Przesłać zdjęcie promujące aktywność obywatelską młodych ludzi i uzupełnić hasło: młodzież + …….. = działanie! Znamy już zwycięzców!
Więcej informacji » 

Podczas brukselskich obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży polski projekt Wolontariatu Europejskiego otrzymał nagrodę w kategorii "The Responsible European Citizens". Nagrodę przedstawicielkom fundacji realizującej projekt wręczyła Komisarz ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności, sportu, mediów i pani Androulla Vassiliou. 
Więcej informacji »

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2013 w Polsce można znależć w raporcie Narodowej Agencji Programu "Młodzież w działaniu".
Raport ETM 2013 »

 

  • "Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, który pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektu. Dzięki temu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

    Program adresowany jest również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.

    Program "Młodzież w działaniu" powstał nie tylko po to, aby finansować projekty młodych ludzi, ale także po to, by realizować inne, długofalowe cele, takie jak: przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi i zastępowanie ich poczuciem solidarności i tolerancji, wspieranie mobilności młodzieży oraz promowanie aktywności obywatelskiej, a w szczególności obywatelstwa europejskiego.

    Program „Młodzież w działaniu” wspiera przedsięwzięcia, które mają pomóc w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz sprzyjać nabywaniu nowych umiejętności. Za realizację programu w Polsce odpowiada Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”, której rolę pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.