English polski
Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Ocenianie w edukacji językowej

Ocenianie to integralny element współczesnej edukacji językowej, i tak jak cały proces nauczania/uczenie się języka obcego, także ono może być analizowane z wielu różnych perspektyw. W czasie międzynarodowej konferencji „Ocenianie w edukacji językowej” uczestnicy i eksperci zastanawiali się przede wszystkim, czy ocenianie może pełnić funkcję motywującą i usprawniającą nabywanie kompetencji językowych, jakich umiejętności komunikacyjnych oczekują od absolwentów szkół i uczelni pracodawcy, jak konstruować trafne i rzetelne testy językowe, które pozwolą te kompetencje mierzyć, jak w tej perspektywie zmieniło się ocenianie biegłości językowej w nowej formule egzaminu maturalnego z roku 2015, a także jak oceniać postępy w nauce języków obcych małych dzieci. Była także podjęta refleksja na temat psychologicznych uwarunkowań oceniania w edukacji. Kolejnym ważnym tematem poruszonym w czasie dwudniowych spotkań była ewaluacja kompetencji językowych i rola tych ostatnich w europejskim programie edukacyjnym Erasmus+. W czasie konferencji eksperci z Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Rumunii podzielili się również swoim doświadczeniem w organizacji egzaminów zewnętrznych z języków obcych w swoich krajach.

Tegoroczna konferencja organizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) w ramach Europejskiego Dnia Języków odbyła się w gmachu Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Dobra 55 http://www.irom.uw.edu.pl/ ) w dniach 23-24.09 pod hasłem „Ocenianie w edukacji językowej”. 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji oraz nagrań wystąpień mówców sesji plenarnej z pierwszego dnia konferencji. • W razie pytań

  Kontakt

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

  ul. Mokotowska 43,
  00-551 Warszawa
  tel: 22 46-31-000; 22 46-31-321
  fax: 22 46-31-021 
  www.frse.org.pl

  Koordynator przedsięwzięcia

  Anna Grabowska
  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
  tel. 22 46-31-263
  e-mail: anna.grabowska@frse.org.pl
   
  Kontakt w sprawie rejestracji:
  Małgorzata Janaszek, tel. 22 46-31-265
  e-mail: label@frse.org.pl