Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

W trakcie przerw oraz po zakończeniu konferencji zapraszamy Państwa na pokaz praktycznych umiejętności uczniów szkół zawodowych uczestniczących w programie Erasmus+.

Występ kwartetu smyczkowego ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie

Szkoła jest beneficjentem programu Erasmus+ i realizuje partnerski projekt pt. „Muzyka narodowa krajów Europy jako perspektywa edukacyjna i zawodowa młodzieży muzycznej”. Celem głównym projektu jest rozszerzenie międzynarodowej współpracy edukacyjnej oraz wzbogacenie programu nauczania o nowy, wartościowy repertuar muzyki etnicznej Polski, Węgier i Bałkanów. Występ muzyczny odbędzie się pod kierunkiem Błażeja Michny, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i programu stypendialnego Sokrates-Erasmus, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Talent show - pokaz umiejętności uczniów ze szkół uczestniczących w programie Erasmus+

Zespół Szkół nr 7 w Tychach
PALETA SMAKÓW

Podczas pokazu kuchni molekularnej uczniowie wykonają deser składający się z ciastka z miętową nutą oraz spaghetti czekoladowego ozdobionego pianą kokosową i kawiorem truskawkowym. Na  oczach uczestników konferencji powstaną także dekoracje o tematyce morskiej, świątecznej i wiosennej z karmelu-izomaltu cukierniczego. Ten rodzaj dekoracji w cukiernictwie wymaga szczególnych umiejętności manualnych.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim
GASTRONOMIA W 3D

Uczniowie zaprezentują efektowną sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach oraz wykonanie kwiatków 3D w galarecie. Carving to sztuka wymagająca twórczego podejścia, cierpliwości i kreatywności, umiejętności plastycznych, natomiast wyczarowanie kwiatów w tak niepozornym materiale, jakim jest żelatyna wymaga niebywałego talentu.

Niepubliczne Technikum Usługowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie
KREATYWNE FRYZURY

Uczeń zaprezentuje fryzurę „Kameliowa Maria Antonina”. Jest to współczesna interpretacja mody związanej z okresem panowania Ludwika XVI i jego żony Marii Antoniny.

Policealna Szkoła Kosmetyki, Pielęgnacji, Zdrowia i Urody Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie
NOWOCZESNE MAKIJAŻE

Prezentacja makijażu twarzy „Freestyle Day and Night Make-up”, wykonanego przez absolwentki kwalifikacji w zakresie wykonywania zabiegów kosmetycznych twarzy, szyi i dekoltu Policealnej Szkoły Kosmetyki, Pielęgnacji, Zdrowia i Urody Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem
MOBILNE ROBOTY

Uczniowie przedstawią kilka konfiguracji robotów oraz zaprezentują różne układy sterowania zbudowane podobnie jak roboty - na bazie platformy programistycznej ARDUINO. Uczestnicy konferencji będą miel możliwość zapoznania się z aplikacją służącą do programowania robotów jak i układów sterowania.

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich
AUTOROLNIK

Pokaz techniki agrotronicznej. Uczniowie wykonywać będą montaż podzespołów na stanowisku, wykonanie wiązki elektrycznej do podłączenia zespołów, sterowanie podłączonymi i zespolonymi elementami przy pomocy aplikacji z tabletu zamontowanego na specjalnym fotelu operatorskim.

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
FABRYKA ROBOTÓW

Uczniowie będą prezentować roboty Lego Mindstorms, pokonujące 3-metrową, wcześniej zaprojektowaną trasę. Goście konferencji będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i samodzielnie pokierować robotem. Będzie także można zobaczyć drukarkę 3D wykonującą wydruk.

Katolickie Liceum Plastyczne im bł. P.J. Frassati w Nowym Sączu oraz
Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe w Nowym Sączu
POECI OBRAZU

Uczniowie zaprezentują jak za pomocą tradycyjnej techniki malowania temperą jajeczną na desce oraz klasycznej techniki pozłotniczej wykonać ikonę z wykorzystaniem współcześnie dostępnych materiałów oraz rozwiązań technicznych oraz technologicznych.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
CUDA NA EKRANIE

Uczniowie zaprezentują proces tworzenia cyfrowego rysunku. Widzowie zobaczą jak wygląda tworzenie grafiki za pomocą tabletu graficznego w programie Adobe Photoshop. Następnie rysunek ten zostanie użyty, by przedstawić proces tworzenia animacji poklatkowej. Dzięki programowi Anime Studio Debiut ilustracja zmieni się w krótki film, który widzowie będą mogli zobaczyć, jako efekt końcowy pokazu.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
NA MIARĘ SZYTE

Podczas pokazu uczennice wykorzystają swoje umiejętności zawodowe wykonując woreczki upominkowe z logiem konferencji i programu Erasmus+ .

Na manekinach zaprezentują własnoręcznie zaprojektowane i wykonane modele sukienek damskich, które cyklicznie są wykonywane i prezentowane przez uczniów w szkole w formie pokazów mody.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu
DZIAŁO GAUSA / EGZOSZKIELET

W trakcie pokazu zostaną zaprezentowane zasady działania działa Gausa oraz egzoszkieletu w celu wykazania innowacyjności posługiwania pomocą dydaktyczną dla lepszej poglądowości i rozumienia zjawisk fizycznych (działo Gausa wykonane samodzielnie przez ucznia) oraz egzoszkielet - innowacja ucznia mają ca na celu innowacyjne usprawnienie ruchów osoby niepełnosprawnej.

Stanowiska FRSE

W trakcie konferencji czynne będą stanowiska promocyjno-informacyjne Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Program Erasmus+

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

ECVET (Europejski system akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym)

Europejski system akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET) jest inicjatywą Unii Europejskiej, która ma umożliwiać obywatelom państw europejskich łatwiejsze zdobywanie kwalifikacji zawodowych (świadectw, dyplomów), a przez to wspierać mobilność zawodową oraz uczenie się przez całe życie. Prace nad ECVET rozpoczęły się w 2002 r. i są rezultatem działań podejmowanych w ramach procesu kopenhaskiego nakierowanych na wzmocnienie współpracy krajów członkowskich w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego. Promocją systemu ECVET w Polsce i wspieraniem jego dalszego rozwoju zajmuje się Krajowy Zespół Ekspertów ECVET, który funkcjonuje przy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji od 2012 roku.

Europass

Europass jest siecią na rzecz przejrzystości kwalifikacji oraz wspierania mobilności edukacyjnej i zawodowej Europejczyków. Wszystko za sprawą portfolio dokumentów funkcjonujących w jednolitej formie na terenie całej UE oraz państw współpracujących. Na portfolio składają się: CV, Paszport Językowy, Mobilność, Suplement do Dyplomu Szkoły Wyższej, a także trzy dokumenty dla absolwentów kształcenia zawodowego: Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, Suplement do Świadectwa Czeladniczego, Suplement do Dyplomu Mistrzowskiego. Pierwszy to wzór życiorysu, który umożliwia użytkownikowi atrakcyjną prezentację własnych kwalifikacji, doświadczenia zawodowego oraz umiejętności. Drugi zawiera informacje na temat znajomości języków obcych wraz z opisem doświadczeń, które wpłynęły na znajomość tych jezyków. Mobilność prezentuje wiedzę i doświadczenia zdobyte podczas nauki, szkoleń, praktyk i staży zagranicznych. Suplementy ułatwiają zrozumienie znaczenia dyplomu w zakresie kompetencji jego posiadacza. Każdy z tych dokumentów funkcjonuje samodzielnie, ale kompletując je powstaje pełny, indywidualny profil zawodowy i osobowościowy. W ten sposób Europass zwiększa czytelność i umożliwia obiektywne porównanie prezentowanych kwalifikacji, wyrównuje szanse w staraniach o pierwszą pracę, awans zawodowy, staż, szkolenie, mobilność edukacyjną lub zawodową, wolontariat europejski, etc. Więcej na stronie Krajowego Centrum Europass: www.europass.org.pl

EPALE (Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie)

EPALE to pierwsza ogólnoeuropejska wielojęzyczna platforma internetowa skierowana do specjalistów w obszarze uczenia się dorosłych, m.in. szkoleniowców, edukatorów, decydentów, andragogów, pracowników/wolontariuszy organizacji pozarządowych z obszaru edukacji dorosłych. Głównym celem platformy jest stworzenie przestrzeni dla kadry edukacji dorosłych do dyskusji, dzielenia się wiedzą, współpracy a przez to do doskonalenia swoich kompetencji w obszarze edukacji dorosłych.  •  

     

    Konferencja rozpoczyna Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce (European Vocational Skills Week) oraz promuje ideę Europejskiego systemu akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET – European Credit System for Vocational Education and Training).