Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest w tym linku.

1 sesja warsztatowa z narzędzi programu eTwinning (eTwinning LIVE oraz TwinSpace):

Platforma eTwinning LIVE to szczególne miejsce, gdzie każdy nauczyciel bez względu na specjalizację czy staż pracy znajdzie coś dla siebie. Fora partnerskie, grupy dyskusyjne, grupy wymiany pomysłów i dobrych praktyk, rozwój zawodowy oraz możliwość współpracy metodą projektową przy użyciu bezpiecznych narzędzi dostępnych bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych w programie nauczycieli. Podczas dwugodzinnych warsztatów, nauczciele będą mogli w praktyczny sposób poznać i pogłębić wiedzę na temat funkcjonalności platformy.

4 sesje warsztatowe z LEGO®Education:

LEGO®Education - STEAM Park:

Zestaw STEAM Park pozwala dzieciom w wieku przedszkolnym doświadczać praw nauki, technologii, inżynierii, sztuk artystycznych i matematyki używając dobrze znanych klocków DUPLO. Podczas zabaw z zestawem mogą obserwować i opisywać zjawiska takie jak ruch, działanie kół zębatych, reakcje łańcuchowe i wiele innych. Z każdą wycieczką do STEAM Parku dzieci coraz lepiej rozumieją zasady działania mechanizmów i ruchu. Uczą się dokonywania pomiarów i rozwiązywania problemów w ciekawy i wciągający sposób.

LEGO®Education - Coding Express:

Coding Express to kreatywne, intuicyjne i wszechstronne rozwiązanie, wprowadzające dzieci w koncepcje wczesnego kodowania, które naturalnie pobudzają ich ciekawość, kreatywność i chęć do wspólnego uczenia się oraz odkrywania świata. Zainspiruj przedszkolaków do nauki kodowania i zdobywania krytycznych umiejętności XXI wieku! 

LEGO®Education - metoda "6 klocków":

Metoda „6 klocków” opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu. Dzieci powinny być angażowane w różnorodny sposób, z możliwością wykorzystywania przy tym swojego ciała i zmysłów.

LEGO®Education - Maszyny proste DUPLO:

Maszyny proste DUPLO® to angażujące narzędzie pomagające w pracy projektowej. Rozwój kreatywności u dziecka wymaga zapewnienia mu możliwości działania, twórczego rozwiązywania problemów i dowiadywania się nowych rzeczy. Dzieci pragną odkrywać świat i poznawać zasady i prawa jakimi się rządzi. Maszyny proste DUPLO zawierają elementy i mechanizmy wzorowane na tych, stosowanych w prawdziwym życiu. Na warsztacie przedstawimy jak rozpocząć przygodę z nauką i inżynierią w przedszkolu.

Trenarzy LEGO®Education:

Katarzyna Nogalska

Certyfikowany Trener Akademii LEGO® Education oraz absolwentka Politechniki Warszawskiej, gdzie odkryła, że zestawy LEGO® Mindstorms będące na wyposażeniu laboratoriów pozwalają studentom błyskawicznie przyswajać skomplikowane struktury programistyczne. Właśnie to było inspiracją, aby zrobić zajęcia również dla młodszych dzieci. Zajmuje się organizacją i prowadzeniem zajęć z robotyki i programowania dla dzieci, organizacją międzynarodowego konkursu robotycznego First® LEGO® League oraz tworzeniem materiałów do prowadzenia lekcji z wykorzystaniem zestawów LEGO® Education. Jako wolontariusz prowadzi zajęcia dla dzieci z uboższych rodzin i z domu dziecka.

Iga Malik

Certyfikowany trener Akademii LEGO® Education. Z wykształcenia pedagog, animator i menedżer kultury, trener szybkiego czytania i technik pamięciowych. Pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia z dziećmi oraz dorosłymi w zakresie szeroko pojętej organizacji zajęć w czasie pozalekcyjnym. Prywatnie mama dwójki dzieci. To właśnie dla nich oraz dla wszystkich innych dzieci pragnie zgłębiać zagadnienie nauki przez zabawę i wdrażać w szkołach innowacyjne metody edukacyjne w oparciu o narzędzia LEGO® Education.

 • Dół środek

  treść w trakcie przygotowania
 • W razie pytań

   Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  tel: 22 46 31 223

  kom: 728 455 385

  mknap@frse.org.pl