Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Program w wersji do druku dostępny jest tutaj.

25 września 2018:

Sesje plenarne:

„Nowoczesne podejście do edukacji: program eTwinning”

eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferując szkołom wsparcie, narzędzia oraz usługi. Nauczycielom eTwinning oferuje również inne bezpłatne możliwości oraz stały rozwój zawodowy realizowany nie tylko online.

Podczas tej sesji zostanie przedstawiona prezentacja programu eTwinning: jego cele i założenia, narzędzia oraz efekty i korzyści, jakie może uzyskać nauczyciel przystępując do eTwinning. Szczegółowo zostanie przedstawiona oferta polskiego biura eTwinning w zakresie innych zaplanowanych działań kampanii Programowanie z eTwinning (kursy online, szkolenia on-site), a także możliwości rozwoju zawodowego nauczyciela poprzez eTwinning.

Program eTwinning jest także narzędziem do doskonalenia organizacji, jaką jest szkoła. Udział w programie to możliwość poszerzenia swojej oferty edukacyjnej (niezależnie od posiadanych zasobów finansowych) i doskonała forma promocji szkoły nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale także na poziomie ogólnopolskim oraz europejskim.

 „Podejście inżynierskie w nauczaniu”

Sesję poprowadzi Wojciech Zuziak - nauczyciel dyplomowany matematyki i informatyki z doświadczeniem w nauczaniu dorosłych; konsultant ds. informatyki pracujący na co dzień z nauczycielami; twórca i koordynator projektu Laboratorium Robotyki (http://www.roboty.bielsko.pl); entuzjasta i popularyzator zajęć z robotyki z wykorzystaniem zestawów LEGO®Education (projektowanie, budowa i programowanie robotów edukacyjnych); propagator metod e-dydaktyki XXI wieku, wyrosłych na gruncie konstruktywizmu i konstrukcjonizmu (S. Papert), doceniający rolę eksperymentu w nauczaniu.

 „Rozwiązania LEGO®Education we współczesnej szkole”

Sesję poprowadzi Iga Malik - certyfikowany trener Akademii LEGO® Education. Z wykształcenia pedagog, animator i menedżer kultury, trener szybkiego czytania i technik pamięciowych. Pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia z dziećmi oraz dorosłymi w zakresie szeroko pojętej organizacji zajęć w czasie pozalekcyjnym. Prywatnie mama dwójki dzieci. To właśnie dla nich oraz dla wszystkich innych dzieci pragnie zgłębiać zagadnienie nauki przez zabawę i wdrażać w szkołach innowacyjne metody edukacyjne w oparciu o narzędzia LEGO® Education.

 

Sesje warsztatowe:

„Narzędzia programu eTwinning”

Warsztaty obejmą praktyczne zajęcia na platformie eTwinning i zawierają szukanie partnera, rejestrację projektu oraz TwinSpace – narzędzia do współpracy  w ramach projektu.

„LEGO®Education WeDo 2.0”

LEGO®Education WeDo 2.0 to gotowy do użycia zestaw pozwalający wprowadzić uczniów w świat programowania i robotyki. Uczniowie mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika i czujników, programować polecenia, a następnie wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie nowych technologii. Zobacz, jak nauczać podstaw programowania, przy okazji realizując tematy przyrodnicze i techniczne. Podczas warsztatu zbudujemy i zaprogramujemy robota z klocków, opowiemy również o założeniach metody pracy projektowej, będącej fundamentem wykorzystania tych zestawów.

„LEGO®Education MINDSTORMS®EV3”

Głównym celem zajęć wykorzystujących LEGO® MINDSTORMS® EV3 jest rozbudzenie w uczniach potrzeby eksperymentowania z technologią, dzięki której mogą rozwiązywać problemy współczesnego świata. To innowacyjne narzędzie edukacyjne doskonali umiejętności krytycznego myślenia, a także rozwija kreatywność w takich dziedzinach jak informatyka, matematyka czy nauki przyrodnicze.
Warsztaty pokażą możliwości wykorzystania robotów LEGO® MINDSTORMS Education EV3 na zajęciach projektowych. Podczas warsztatu uczestnicy skonstruują i zaprogramują własnego robota. Dzięki niemu doświadczą "nauki przez zabawę" i odkryją nieograniczone możliwości zastosowania LEGO® MINDSTORMS Education EV3 podczas zajęć.

 

2 października 2018:

grupa I - lekcja otwarta 11:00-12:30,

grupa II - lekcja otwarta 12:45-14:15.  • W razie pytań

     Program eTwinning:

    Małgorzata Knap

    tel: 22 46 31 223

    mknap@frse.org.pl