Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis ekspertów prowadzących seminarium online:

Łukasz Kamiński

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie pomorskim

Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował kilkanaście projektów eTwinning. Laureat Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Koordynator projektu Erasmus+, który został zrealizowany w ramach kontynuacji współpracy nad projektem eTwinning. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach zorganizowanych w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniom zdobył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji, a w szczególności tabletów oraz innowacyjnych metod nauczania. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (m.in. praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. Wielokrotnie prezentował swoje projekty, narzędzia oraz przykłady dobrych praktyk podczas seminariów oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. 


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 6-10 lipca 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Pięć spotkań online w godzinach:

18:00 - 19:30*

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.

 


Szczegółowy opis spotkań:

06.07 - Program eTwinning - podczas pierwszego spotkania dowiesz się czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji (również zdalnej) oraz doskonaleniu zawodowym. Posłuchasz jak doświadczeni w programie nauczyciele wykorzystują możliwości programu w codziennej pracy szkoły. Sprawdzisz jak wyedytować swój profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów projektowych, a następnie zaprosisz innych uczestników szkolenia do swoich kontaktów.

07.07 - Platforma eTwinning LIVE - na drugim spotkaniu dowiesz się jakie możliwości oferuje platforma eTwinning LIVE i nauczysz się  korzystać z jej funkcjonalności.

08.07 - Projekt eTwinning - podczas trzeciego spotkania dowiesz się jak założyć projekt eTwinning i w jaki sposób zarządzać nim na platformie eTwinning LIVE. Utworzysz grupę projektową i wspólnie opracujecie, a nastepnie zarejestrujecie projekt.

09.07 - Przestrzeń TwinSpace - w trakcie czwartego spotkania online, poznasz i wypróbujesz wirtualną przestrzeń TwinSpace. Dowiesz się w jaki sposób zaprosić do współpracy uczniów oraz pozostałych beneficjentów programów unijnych. Nauczysz się korzystać z narzędzi do komunikacji. Dowiesz się jak zamieszczać filmy, obrazy oraz pliki w repozytorium TwinSpace.

10.07 - Przestrzeń TwinSpace - na ostatnim spotkaniu nauczysz się tworzyć własne strony na platformie TwinSpace. Dowiesz się w jaki sposób przygotowuje się ankiety, korzysta z TwinBoarda oraz publikuje materiały uprzednio zamieszczone w repozytorium TwinSpace. Nauczysz się upowszechniać rezultaty współpracy projektowej.    

  • W razie pytań

  Program eTwinning:

  Małgorzata Knap

  tel: 22 46 31 223

  kom: 728 455 385

  mknap@frse.org.pl