Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Program wydarzenia dostępny jest w linku.

Opisy warsztatów i sesji plenarnych


Program eTwinning:

Wykład Wprowadzenie do eTwinning:

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać program eTwinning oraz zapoznać się z możliwościami rozwoju zawodowego oferowanego w ramach działania programu. 

Warsztaty eTwinning:

Uczestnicy seminarium wezmą udział w praktycznych warsztatach komputerowych, podczas których przetestują funkcjonalności platform eTwinning LIVE oraz TwinSpace.


Warsztat z elementami logorytmiki:

Prowadzący: Piotr Tolsdorf muzyk-logopeda, którego wielką pasją jest logorytmika. Prowadzi funpage PAN OD LOGORYTMIKI, na którym dzieli się swoimi pomysłami i doświadczeniem.

„Słowo + ruch + muzyka = logorytmika” to wyjątkowe, praktyczne warsztaty, które nie są jedynie prezentacją pomysłów i piosenek. Podczas spotkania odpowiadamy na pytanie „po co” i „dlaczego”, a uczestniczy wychodzący z warsztatów będą wiedzieli jak świadomie i mądrze korzystać z aktywności logorytmicznych.

Warsztat "Narzędzia TIK w pracy logopedów": 

Prowadzący: Paulina Janiszewska i Alina Wujcik. Paulina jest logopedą pracującym z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Na co dzień, oprócz korygowania wad wymowy, jest pedagogiem szkolnym w Szkole Podstawowej nr 10 w Zgierzu. Od początku drogi zawodowej pracowała z dziećmi z upośledzeniem umysłowym, niepełnosprawnością fizyczną, Zespołem Aspergera, autyzmem oraz innymi problemami. Alina jest ambasadorem programu eTwinning, trenerem warsztatów komputerowych eTwinning w województwie łódzkim. Pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i doradca w zakresie realizacji międzynarodowej współpracy edukacyjnej w Społecznej Szkole Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego Towarzystwa Oświatowego “Edukacja” w Łodzi. Współpracuje z Ośrodkiem Nowoczesnych Technologii Informacyjnych i Pracownią Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w ŁCDNiKP w Łodzi. Jest liderem zespołu projektowego w Łódzkim Klubie Kodujących Nauczycieli oraz laaureatką krajowych konkursów Nasz projekt eTwinning w 2015 i 2017r.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają darmowe aplikacje online, które będą mogli wykorzystywać w codziennej pracy logopedy: zarówno do tworzenia materiałów dydaktycznych, jak i do pracy metodą projektów.

Warsztat robotyczny dla logopedów:

Prowadzący: Jerzy Dorożko. Nauczyciel - konsultant ds. informatyki i wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w edukacji, na co dzień pracujący w W-MODN w Elblągu.

W trakcie trwania warsztatu uczestnicy poznają możliwości wykorzystania robotów w pracy logopedy. Warsztat będzie miał charakter praktyczny i składać się będzie z dwóch części. Podczas pierwszych 45 minut, nauczyciele przetestują działanie ozobotów i zastanowią się wspólnie nad możliwością wykorzystania robotów w pracy logopedy. Druga część spotkania poświęcona będzie polskiemu robotowi Photon. Pracując w parach, nauczyciele wykonają ćwiczenia pokazujące zakres działania robotów.

 • W razie pytań

  Kontakt:

  Małgorzata Knap

  Krajowe Biuro eTwinning

  mknap@frse.org.pl
  tel. 22 46 31 223,
  tel.kom: 728 455 358