Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Program seminarium do pobrania.

Wprowadzenie do eTwinning

eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferując szkołom wsparcie, narzędzia oraz usługi. Nauczycielom eTwinning oferuje również inne bezpłatne możliwości oraz stały rozwój zawodowy realizowany nie tylko online.

Podczas tej sesji zostanie przedstawiona prezentacja programu eTwinning: jego cele i założenia, narzędzia oraz efekty i korzyści, jakie może uzyskać nauczyciel przystępując do eTwinning. Szczegółowo zostanie przedstawiona oferta polskiego biura eTwinning w zakresie innych zaplanowanych działań kampanii Programowanie z eTwinning (kursy online, szkolenia on-site), a także możliwości rozwoju zawodowego nauczyciela poprzez eTwinning.

Program eTwinning jest także narzędziem do doskonalenia organizacji jaką jest szkoła. Udział w programie to możliwość poszerzenia swojej oferty edukacyjnej (niezależnie od posiadanych zasobów finansowych) i doskonała forma promocji szkoły nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale także na poziomie ogólnopolskim oraz europejskim.

Planowanie i rejestracja projektów

Podczas tych sesji przedstawiony zostanie cykl życia projektu: od powstania idei – pomysłu po jego zakończenie i końcową ewaluację. Prezentacja obejmie w szczególności: cele projektu, jego tematykę, wpisanie w podstawę programową, działania projektu prowadzące do osiągnięcia celów, oczekiwane rezultaty i ewaluację końcową.

Pod kierunkiem pracowników polskiego biura eTwinning nauczyciele poznają się ze sobą nawzajem i przedstawią swoje pomysły na projekt. Na tym etapie utworzą się zespoły projektowe (nauczyciele z różnych szkół), które rozpoczną pracę nad zaplanowaniem projektu edukacyjnego w ramach eTwinning.

Nauczyciele zostaną zapoznani z elektronicznym formularzem rejestracji projektu na platformie eTwinning, gdzie następnie poszczególne zespoły dokonają zgłoszenia swoich projektów do akceptacji przez polskie biuro eTwinning.

Przykłady dobrych praktyk

Przykłady dobrych praktyk przedstawią zaawansowani eTwinnerzy. Z uwagi na tematykę seminarium przykłady obejmą projekty eTwinning oparte na podstawie programowej różnych przedmiotów szkoły podstawowej. 

W trakcie sesji nie zbraknie także konsultanta programu Erasmus+.Opis warsztatów:

Wirtualny biznes, realne kompetencje przedsiębiorcze 

Prowadzenie: Elżbieta Szczepaniak, BRANŻOWE SYMULACJE BIZNESOWE, Revas

W czasie warsztatów uczestnicy wezmą udział w wirtualnej rozgrywce z zakresu zarządzania firmą. Będą prowadzić wirtualne firmy, podejmować realistyczne decyzje biznesowe i konkurować z innymi zespołami, by w praktyczny sposób poznać zagadnienia dot. prowadzenia firmy i rozwijać kompetencje przedsiębiorcze, w tym logiczne myślenie, analizę danych, rozwiązywanie problemów, pracę w grupie.Narzędzia TIK w projektach eTwinning

Prowadzenie: Jowita Królikowska, ambasador programu eTwinning, województwo łódźkie

Uczestnicy w praktyczny sposób poznają i przetestują narzędzia TIK przydatne w realizacji projektów eTwinning, również tych związanych z przedsiębiorczością.

 

Narzędzia programu eTwinning

Warsztaty obejmą praktyczne zajęcia warsztatowe na nowej wersji platformy TwinSpace i obejmą wszystkie jej funkcjonalności ze wskazaniem możliwości ich wykorzystania.

 

Nagrywamy filmy edukacyjne ..

Prowadzenie: Radosław Kimak, MENTOR Systemy Audiowizualne

Warsztaty praktyczne, podczas których uczestnicy poznają funkcjonalności i możliwości wykorzystania programu do tworzenia filmów.

 

  •  

  • W razie pytań

    Małgorzata Knap

    tel: 22 46 31 223

    728 455 358

    mknap@frse.org.pl