Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Agnieszka Ogiegło

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie dolnośląskim

Nauczycielka matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Pasjonatka nowoczesnych technologii i poszukiwania metod motywujących i aktywizujących uczniów. Opiekun grupy "Programowanie z eTwinning". Prowadzi zajęcia z kodowania i programowania, bierze udział w różnych projektach edukacyjnych takich jak: Meet and code, Superkoderzy, Cyfrowobezpieczni, realizuje wiele projektów z eTwinning.


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 17 - 21 sierpnia 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Pięć spotkań online w godzinach:

12:00-13:30

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.


Szczegółowy opis spotkań:

17.08 - Program eTwinning - podczas pierwszego spotkania dowiesz się, czym jest program eTwinning i w jaki sposób wspiera nauczycieli w edukacji (również zdalnej) oraz doskonaleniu zawodowym. Sprawdzisz jak wyedytować swój profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów projektowych, a następnie zaprosisz innych uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Dowiesz się, jakie możliwości oferuje platforma eTwinning LIVE i nauczysz się korzystać z jej funkcjonalności. Poznasz funkcjonowanie grup na platformie eTwinning. Dowiesz się, czym jest społeczność nauczycieli zrzeszona w grupy, czym się zajmuje i w jaki sposób można do niej dołączyć. 

18.08Grupa "Programowanie z eTwinning" – podczas drugiego spotkania nauczysz się poruszać po grupie. Poznasz układ stron w grupie i dowiesz się do czego można je wykorzystać. Wraz z pozostałymi uczestnikami szkolenia odkryjesz w jaki sposób działają fora oraz poczta wewnątrz grupy. 

19.08 - Narzędziownia – w trakcie spotkania poznasz podstawy działania wybranych narzędzi do kodowania i programowania, które można wykorzystać w pracy stacjonarnej oraz zdalnej na różnych przedmiotach i poziomach edukacyjnych. 

20.08 - Praca w grupie - czwartego dnia przygotujemy bazę działań zgodnych z podstawą programową na różnych poziomach edukacyjnych z wykorzystaniem kodowania. Poznamy narzędzia do kodowania offline oraz online, które można wykorzystać na różnych przedmiotach. Odniesiemy się do kompetencji kluczowych oraz podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. 

21.08 - Projekt grupy - podczas ostatniego spotkania wybierzemy działania projektowe oraz przygotujemy projekt, który będziemy realizować w pierwszych miesiącach roku szkolnego 2020/2021. Ustalimy pomysły na wspólne działania grupy w nadchodzącym roku szkolnym.   • W razie pytań

    Program eTwinning:

    Aleksandra Woźniak

    tel: 22 46 31 224

    aleksandra.wozniak@frse.org.pl