Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


prof. Marek Piotrowski

prof. Marek Piotrowski

Profesor ChAT w Warszawie, fizyk, nauczyciel, wykładowca, pedagog. Od wielu lat łączy działalność dydaktyczną i naukową ze współtworzeniem i współprowadzeniem projektów edukacyjnych: monitoring osiągnięć szkolnych (w tym projekty kwidzyńskie), reaktywowanie szkół CPZ, Szkoła z klasą, Akademia Uczniowska, Y czy Z,  iPreSchool, TOLA - TOtalLAnguage Game IMMErsion, … realizowanych w większości przy współudziale samorządów.  

We wszystkich zakresach działalności nawiązuje do zasad konstruktywizmu edukacyjnego sformułowanych w 1919 roku z wykorzystaniem 6 bardzo prostych wymagań, które do dziś stanowią wyzwanie dla systemów edukacyjnych, szkół, nauczycieli, rodziców i w końcu dzieci oraz młodzieży.  

Głównym celem jego działalności jest wspomaganie przedsięwzięć zmierzających do rzeczywistego wyrównywania szans rozwojowych dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów i uczennic z gorzej wykształconych rodzin.  Jego pasją jest tresura psów – lubi obserwować w jaki sposób psy tresują swoich właścicieli. 

Jacek Wołowiec

Jacek Wołowiec

Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wieloletni nauczyciel historii i wychowania fizycznego.Monika Regulska

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu. ​

Robert Wójcik

Robert Wójcik

Nauczyciel języka angielskiego i dyrektor skarżyskiej publicznej szkoły podstawowej i przedszkola. Od 2014 roku (I edycja SID w SCDN) prowadzi lekcje chemii i matematyki metodą CLIL. Propagator programu eTwinning. Uczestnik konferencji eTwinning w Sofii, Bordeaux i w Rzymie (jako dyrektor szkoły eTwinning 2019). Uważa, że tablica interaktywna jest standardowym, a nie nowoczesnym wyposażeniem sali lekcyjnej. Uwielbiający książki Juliusza Verne i uniwersum Star Trek. 

Izabela Kaleta

Izabela Kaleta

Nauczyciel dyplomowany języka polskiego, plastyki i muzyki w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej, reżyser teatrów szkolnych i młodzieżowych, animator kultury w środowisku lokalnym. Nauczyciel konsultant Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu i Szkoły Trenerów Dramy Drama Way w Warszawie.

Od ponad dwudziestu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zakres zainteresowań pedagogicznych: pedagogika twórczości, teatr jako narzędzie edukacji.  Wykorzystując w pracy z dziećmi metody i techniki teatralne, koordynuje projekty artystyczne, łączące teatr z innymi dziedzinami sztuki oraz różnymi dyscyplinami naukowymi. 

Monika Kapuśniak

Monika Kapuśniak

Jestem nauczycielem języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, E-kspertem firmy Mentor Systemy Audiowizualne oraz trenerem nauczycieli i autorem materiałów edukacyjnych wydawnictwa Nowa Era. 

Sylwester Zasoński

Sylwester Zasoński

Ambasador programu eTwinning

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania programowania, robotyki oraz nowych technologii w edukacji. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów wydawnictwa Operon oraz materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert, EU Code Week Leading Teacher for Poland. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

Kontakt: sylwek.z@poczta.fm

Izabela Krzak-Borkowska

Izabela Krzak-Borkowska

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie świętokrzyskim

Absolwentka Akademii Polonijnej w Częstochowie, nauczycielka języka angielskiego specjalizująca się w metodach bezpośrednich, tłumaczka, promotorka programu eTwinning na terenie województwa świętokrzyskiego, pracownica Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Zespołu Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach.

Współautorka projektów o charakterze międzynarodowym.  Autorka materiałów dydaktycznych dla nauczycieli poświęconych wykorzystaniu narzędzi multimedialnych na lekcjach języka angielskiego oraz zasadom przygotowywania i wdrażania projektów partnerskich, w tym projektów o charakterze międzynarodowym Jest autorką materiałów dydaktycznych, w tym scenariusza zajęć dla nauczycieli języka angielskiego opracowanego w ramach realizacji przez Samorząd Woj. Świętokrzyskiego pilotażowego programu pn. Świętokrzyskie na rzecz edukacji. Od 2012 roku,  odpowiada za organizację i przebieg konkursów przedmiotowych z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w woj. świętokrzyskim. Od 2016 r. zaangażowana w promowanie dwujęzyczności na terenie województwa świętokrzyskiego w projekcie Nauczanie Dwujęzyczne. Członek Świętokrzyskiego Zespołu Innowatorów Dwujęzyczności oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dwujęzyczności Bilinguis.

Kontakt: krzakiza@gmail.com

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl