Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


Ewa Radanowicz

Ewa Radanowicz

Doradca, konsultant, ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli od diagnozy aż po wdrożenia nowoczesnych planów rozwojowych. Członkini społeczności The Global Change Leader Ashoka. Założycielka sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa społecznego w środowisku defaworyzowanym. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań. Współinicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji, programu „Tu dba się o DOBROSTAN” oraz kampanii społecznej „O co chodzi w szkole”. Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, poradnika do autodiagnozy „Tu dba się o DOBROSTAN”. Współautorka ekspertyzy dla IBE pt. „Działająca Szkoła” dotyczącej kształtowania kompetencji społecznych w szkole. Wolne chwile spędza na rowerze ... dużo podróżuje.

 

Aneta Szadziewska

Aneta Szadziewska

Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.  Od 2011 roku ambasadorka i trenerka programu eTwinning. Zwyciężczyni konkursu europejskiego eTwinning 2011. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Zrealizowała kilkanaście międzynarodowych projektów eTwinning z gimnazjalistami, które otrzymały Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Jako ambasadorka eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie dla nauczycieli Jestem SMART w 2015r. Od 2020 roku pełni funkcję doradcy metodycznego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Trenerka w projekcie "Lekcja Enter". Autorka publikacji edukacyjnych w edukacyjnych czasopismach ogólnopolskich. Prowadzi fanpage ETwinning i pani z biblioteki i grupę Bibliodoradca oraz blog "Biblioteka bez ograniczeń".

Agnieszka Halicka

Agnieszka Halicka

Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie i trenerka prowadząca szkolenia dla nauczycieli. Publikuje na blogach i w czasopismach. Prowadzi kanał eduTriki w serwisie YouTube, blog edutriki.pl oraz stronę na Facebooku: EduTriki – Agnieszka Halicka.

Swoim doświadczeniem dzieli się także jako administratorka grup na Facebooku: Genially – oficjalna polska grupa, Wakelet Polska, Flipgrid Polska oraz EduTriki nauczycieli – TIK jakiego nie znasz. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Jest Ambasadorką Genially, Wakeleta, Flipgrida, SMART Technologies oraz Ambasadorką eTwinning w Polsce. Należy do grona Microsoft Innovative Educator Expert. Jest członkiem zarządu Sekcji Informatyki Szkolnej przy Polskim Towarzystwie Informatycznym. Znalazła się na Liście 100 osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowych w Polsce w 2020 i 2021 roku. Nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2021.

 

 

Edyta Karwowska

Edyta Karwowska

Nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Koordynatorka licznych projektów eTwinning. Laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Moderatorka grupy ETwinning Wczesnoszkolni. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Współautorka bloga: https://programrazem.blogspot.com

Ewa Przybysz-Gardyza

Ewa Przybysz-Gardyza

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Ambasador Programu eTwinning; Microsoft Innovative Educator Expert. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Moderatorka grupy ETwinning Wczesnoszkolni. Pasjonatka nowych technologii. Autorka bloga: dlanauczycieli.blogspot.com; współautorka programu Kreator Zielonych Zmian oraz bloga: https://programrazem.blogspot.com/. W edukacji stawia na rozwój kompetencji oraz efektywne uczenie się.

 

Anna Krzyżanowska

Anna Krzyżanowska

Nauczycielka wychowania przedszkolnego, surdopedagog, oligofrenopedagog, hortiterapeutka.

Konsultantka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM“ w Rybniku.
Ambasadorka programu eTwinning  w województwie śląskim.

Zawodowo związana z obszarem wczesnej edukacji i rozwoju dziecka (ECEC), priorytetowo traktuje działania na rzecz kształtowania więzi dzieci z naturą i kulturą poprzez realizację projektów edukacyjnych. Poszukiwanie balansu między inspirującym światem realnym oraz światem technologii realizuje w praktyce pedagogicznej i w obszarze kształcenia nauczycieli.

Doświadczenia kreatywnej pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym nabywa i wykorzystuje w grupach integracyjnych Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi i Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu. Tam, od 15 lat realizuje międzynarodowe, interdyscyplinarne projekty eTwinning, nagradzane w konkursach polskich i europejskich.

Marek Fularz

Marek Fularz

Nauczyciel dyplomowany informatyki, zajęć komputerowych z 25 letnim stażem pełniący funkcje wicedyrektora w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni (szkoła wyróżniona tytułem Top School of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu eTwinning). eTwinner – szkolny koordynator wielu projektów eTwinining angażujący innych nauczycieli w szkole do wspólnej realizacji projektów. Ambasador i trener programu eTwinning w Polsce od 2007 rok, wyróżniony tytułem Top Ambassador of the Decade in Poland z okazji 10-lecia programu.

 

Zyta Czechowska

Zyta Czechowska

Ambasadorka programu eTwinning. 

Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat  terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej.  Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu  #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.  Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasador Dell Technologies.

Kontakt: zczechowska1@gmail.com

Katarzyna Polak

Katarzyna Polak

Nauczycielka języka polskiego, pasjonatka oceniania kształtującego i ambasadorka eTwinning, Microsoft Innovative Educator Expert, współzałożycielka Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, ambasadorka Wiosny Edukacji, trener Kreatywnego Umysłu, należy do grupy Superbelfrzy RP, lubi metody aktywizujące i narzędzia cyfrowe w edukacji, pisze i nagrywa piosenki edukacyjne dla swoich uczniów, prowadzi bloga edukacyjnego kreaktywnanauka.blogspot.com

Ludmiła Mieńszykowa-Dessus

Ludmiła Mieńszykowa-Dessus

Jej pasją jest nauczanie, a motto to: „W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia”. Robin Sharma

Pracuje w  Zespole Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica w Warszawie od 2017 roku jako nauczyciel przedmiotów spedycyjnych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży TSL w firmie spedycyjno-transportowej  Interesuje się współpracą międzynarodową między szkołami i promuje nauczanie przez doświadczenie praktyczne. 

Absolwentka studiów doktoranckich na UE w Poznaniu (wydział Transportu), magisterskich na UWM w Olsztynie (wydział Matematyki i Informatyki), studiów podyplomowych na SGH w Warszawie  – Zarządzanie Łańcuchami Dostaw i Logistyka.

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Aleksandra Woźniak

  kom: 572-675-533

  aleksandra.wozniak@frse.org.pl