
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Prelegenci
Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.
Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i takich książek jak: Między podręcznikiem a internetem , Neurodydaktyka czy Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.). Właśnie w Nurtach opisała metodykę dyskretną, czyli metodykę kultury uczenia się, która jest alternatywą dla tej tradycyjnej, związanej z kulturą nauczania. Pisze również książki, które są adresowane do dzieci. Zawarte w nich zadania mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących odejść od kultury nauczania i przejść do kultury uczenia się.
Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością, bo dobrze zorganizowana nauka daje radość. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas i jeśli nauczyciele uwierzą, że mają wpływ na to, jak funkcjonują szkoły, w których pracują i jak czują się w nich dzieci / uczniowie.
Stworzyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium.
„Jeśli chcemy, żeby świat, w którym żyjemy był lepszy, musimy odejść od wychowania opartego na rywalizacji i zacząć wychowywać dzieci w duchu współpracy i szacunku dla drugiego człowieka”.
dr Marzena Żylińska
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu.
Celina Świebocka

Ambasadorka programu eTwinning
Nauczycielka języka niemieckiego oraz doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej w Jazowsku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Obidzy oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy. Do tej pory zrealizowała kilkadziesiąt projektów wyróżnionych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także nagrodami w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2017, 2020, w Europejskim Konkursie eTwinning 2017. 14 jej projektów zostało laureatami czterech edycji Konkursu Europejskiego współorganizowanego przez Niemieckie Biuro Kontaktowe. Jest założycielem i koordynatorem grupy eTwinning dla nauczycieli języka niemieckiego „Projekte auf Deutsch” , w ramach której organizuje i prowadzi webinaria, dzieląc się przykładami dobrych praktyk oraz pomysłami na wykorzystanie narzędzi TIK w międzynarodowych projektach.
Autorka 8 działalności innowacyjnych opartych na współpracy szkół w programie eTwinning, przeprowadzonych w 3 szkołach podstawowych.
Pasjonuje ją nowoczesna technologia, a szczególnie tematyka pokojów zagadek, webquestów, rozszerzonej rzeczywistości oraz odwróconej klasy.
Facebook – eTwinning Małopolska
Kontakt: celinaswiebocka@poczta.fm
Monika Mojsiejonek

Jestem nauczycielką z dziennikarskim zacięciem – ukończyłam nie tylko filologię angielską, ale również filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Pracuję w Europejskiej Szkole Podstawowej i Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. W codziennej pracy trzymam się interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dlatego uwielbiam pracować metodą projektu. Specjalizuję się w aktywnościach łączących treści humanistyczne, społeczne oraz STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics).
Moim edukacyjnym hobby jest poznawanie nowych, ciekawych narzędzi TIK, które mogę później wykorzystać w klasie. Choć jestem w większości samoukiem, chętnie korzystam również z różnorodnych form doskonalenia, dzięki którym systematycznie odświeżam swój warsztat pracy.
Wysokiej jakości działania i konsekwencja w ich realizacji sprawiła, że w 2017 r. zostałam finalistką konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 British Alumni Society.
Od 2018 r. pełnię funkcję Ambasadora programu eTwinning w województwie lubuskim. Mam na koncie wiele udanych projektów ogólnopolskich i międzynarodowych, nagrodzonych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także pięciokrotnie wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „Nasz Projekt eTwinning”. W 2019 roku realizowany przeze mnie projekt „Be a buddy, not a bully!” został nagrodzony w Europejskim Konkursie eTwinning jako najlepszy projekt anglojęzyczny oraz otrzymał certyfikat European Language Label. Jestem jedną z trzech moderatorek ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli języków obcych „eTwinningowe TIKanie z językami”. Aktywnie działam także w społecznościach platform Wakelet oraz Kahoot oraz w mediach społecznościowych – aktualnie rozwijam stronę na FB „Interdyscyplinarna anglistka”.
Swoim doświadczeniem z przyjemnością dzielę się podczas regionalnych, krajowych czy międzynarodowych konferencji, seminariów i warsztatów, co pozwala mi łączyć moje największe pasje: edukację, podróżowanie i odwiedzanie ciekawych miejsc oraz poznawanie inspirujących ludzi.
Bardzo ważny jest dla mnie dobrostan psychiczny, dlatego dbam o to, aby nawet podczas najbardziej zapracowanego dnia znaleźć chwilę na odpoczynek, najlepiej w towarzystwie ciekawej książki i filiżanki dobrej herbaty.
Katarzyna Sopolińska

Ambasadorka programu eTwinning
Trenerka warsztatów komputerowych w województwie kujawsko-pomorskim
Trenerka kursów online
Nauczycielka dyplomowany z 20 letnim stażem. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Batorego w Inowrocławiu. Od 2005 roku związana z Programem eTwinning, którego jest nieustającą fanką. Na swoim koncie ma realizację wielu projektów eTwinning, za które otrzymała Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji eTwinningowych projektów doprowadziło do kolejnego etapu jakim były projekty Comenius, a obecnie Erasmus+. Od kilku lat ambasadorka Programu eTwinning i trenerka kursów online. W 2015 roku na 10-lecie programu wyróżniona tytułem Top Ambassador of the Decade in Poland. W życiu prywatnym mama 21 letniej córki i drużynowa 125 Drużyny Harcerskiej Pomarańczarnia. Lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.
Blog: https://nauczycielwpodrozy.blogspot.com/
Facebook – eTwinning Kujawsko-Pomorskie
Kontakt: katarzyna.sopolinska@gmail.com
Małgorzata Garkowska

Ambasadorka programu eTwinning z województwa kujawsko-pomorskiego
Nauczycielka matematyki w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu. Zrealizowała już 30 projektów eTwinning – wiele z nich zostało nagrodzonych Krajowymi i Europejskim Odznakami Jakości i docenionych w kolejnych edycjach konkursu Nasz projekt eTwinning.
Facebook – eTwinning Kujawsko-Pomorskie
Kontakt: gosiagarkowska@interia.pl