
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Prelegenci
Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.
Ewa Radanowicz

Doradca, konsultant, ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli od diagnozy aż po wdrożenia nowoczesnych planów rozwojowych. Członkini społeczności The Global Change Leader Ashoka. Założycielka sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa społecznego w środowisku defaworyzowanym.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg autorskiego programu, która w 2016r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań. Współinicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji, programu „Tu dba się o DOBROSTAN” oraz kampanii społecznej „O co chodzi w szkole”.
Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, poradnika do autodiagnozy „Tu dba się o DOBROSTAN”. Współautorka ekspertyzy dla IBE pt. „Działająca Szkoła” dotyczącej kształtowania kompetencji społecznych w szkole.
Wolne chwile spędza na rowerze ... dużo podróżuje.
Anna Urbasik

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie śląskim.
Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. M. Jeżowskiej w Jastrzębiu-Zdroju nagrodzonej Odznaką Szkoły eTwinning w roku 2018 oraz 2020. Z programem eTwinning związana od 15 lat. Od 6 lat Ambasadorka programu oraz trenerka warsztatów komputerowych. Współprowadząca grupę PrzedszkoleTwinning. Laureatka konkursów ogólnopolskich Nasz projekt eTwinning 2012 (I miejsce), 2016 (wyróżnienie specjalne), 2021 (II miejsce w kategorii projekt Ambasadora) oraz Laureatka europejskiego konkursu eTwinning 2022 w kategorii do 6 lat. Koordynatorka projektów programu Erasmus+, realizatorka działań w ramach programu "Uczymy dzieci programować" oraz CodeWeek, autorka innowacji pedagogicznych.
Kontakt: anna-urbasik@wp.pl
Agnieszka Ogiegło

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie dolnośląskim.
Nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Członkini grupy Superbelfrzy RP. Pasjonatka eTwinning, edukacji globalnej oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu z programowaniem włącznie.
Opiekun grupy “Programowanie z eTwinning”. Autorka licznych innowacji pedagogicznych, w tym “Z Photonem w Świat” - pierwsza w Polsce Photonowa klasa, wykorzystująca w codziennej edukacji nowoczesne technologie.
Kontakt: a_ogieglo@o2.pl
Łukasz Kamiński

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie pomorskim.
Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował 13 projektów eTwinning. Laureat Krajowej i Europejskiej Odznaki Jakości. Koordynator projektu Erasmus+. Uczestniczył w międzynarodowym szkoleniu 1:1 Pedagogy and devices zorganizowanym w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniu zdobył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji, a w szczególności tabletów. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. W latach 2015-2016 prezentował swoje osiągnięcia, narzędzia oraz przykłady dobrych praktyk podczas seminariów oraz konferencji międzynarodowych eTwinning.
Kontakt:
fuchur666@wp.pl
Katarzyna Polak

Ambasadorka programu eTwinning
Jestem nauczycielką języka polskiego z ponad 20-letnim stażem. Pracuję w Technikum Programistycznym i Liceum Infotech oraz Szkole Podstawowej Nr 42 w Białymstoku. eTwinning ujął mnie już przy pierwszym kontakcie i z każdym projektem wzbogaca moje doświadczenie zawodowe. Moją pasją są nowoczesne technologie, aktywizowanie uczniów, tworzenie muzyki, praca metodą projektu i poszukiwanie wyzwań – wszystko to odnajduję w projektach eTwinning. Zachęcam do kontaktu.
Facebook – eTwinning Podlaskie
Kontakt:
kalopka@gmail.com
Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i takich książek jak: Między podręcznikiem a internetem , Neurodydaktyka czy Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.). Właśnie w Nurtach opisała metodykę dyskretną, czyli metodykę kultury uczenia się, która jest alternatywą dla tej tradycyjnej, związanej z kulturą nauczania. Pisze również książki, które są adresowane do dzieci. Zawarte w nich zadania mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących odejść od kultury nauczania i przejść do kultury uczenia się.
Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością, bo dobrze zorganizowana nauka daje radość. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas i jeśli nauczyciele uwierzą, że mają wpływ na to, jak funkcjonują szkoły, w których pracują i jak czują się w nich dzieci / uczniowie.
Stworzyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium.
„Jeśli chcemy, żeby świat, w którym żyjemy był lepszy, musimy odejść od wychowania opartego na rywalizacji i zacząć wychowywać dzieci w duchu współpracy i szacunku dla drugiego człowieka”.
dr Marzena Żylińska
Małgorzata Łaska

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka kursów online.
Nauczycielka języka angielskiego w CLXV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Entuzjastka programu eTwinning. Zrealizowała wiele projektów eTwinning, za które otrzymała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka I miejsca w konkursie Nasz Projekt eTwinning 2015 oraz prestiżowej nagrody European Language Label. Realizuje także projekty Erasmus+. W 2018 r., za szczególne osiągnięcia dla edukacji, nagrodzona brązowym krzyżem zasługi Prezydenta RP. Pasjonatka nowoczesnych technologii i poszukiwania metod motywujących i aktywizujących uczniów. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.
Facebook – eTwinning Mazowieckie
Kontakt: malgorzatalaska@wp.pl
Agnieszka Pietnoczka

Ambasadorka programu eTwinning
Nauczycielka z zamiłowania i zawodu. Dobrze pamięta swoje pierwsze kroki w eTwinningu stawiane w 2007 r. i każdy z 8 zrealizowanych od tego czasu projektów. W swojej pracy kieruje się pasją odkrywania możliwości rozwoju osobistego i zawodowego nauczycieli, z równym zaangażowaniem starając się przybliżyć świat uczniom. Koordynator międzynarodowych projektów w programach Comenius i Erasmus +. W ich realizacji widzi sposób otwarcia szkoły na inne formy uczenia się i nauczania, nie stroni od technologicznych nowinek w edukacji, a czas wolny spędza na pichceniu, czytaniu książek, oglądaniu filmów i zastanawianiu się nad przyszłością świata. Chętnie podzieli się swoim doświadczeniem włączaniem międzynarodowych działań w życie szkoły oraz w wykorzystaniu narzędzi TIK w pracy nauczyciela. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej
Facebook – eTwinning Zachodniopomorskie
Kontakt: agnes1311@wp.pl
Beata Wójcik

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie lubelskim.
Jestem nauczycielką dyplomowaną edukacji wczesnoszkolnej i jęz.angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach. Od 2013r. aktywnie uczestniczę w programie eTwinning. Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. W 2018 szkoła, w której pracuję otrzymała odznakę Szkoły eTwinning , po raz kolejny otrzymaliśmy Odznakę w roku 2020. Poza pracą jestem pasjonatką nowoczesnych technologii, chętnie poznaję tajniki nowych aplikacji i programów, uwielbiam podróżować - chwilowo online, czytać i…szydełkować.
Kontakt: beata.wojcik@wp.pl
Zyta Czechowska

Ambasadorka programu eTwinning.
Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasador Dell Technologies.
Kontakt: zczechowska1@gmail.com