
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Prelegenci
Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.
Zyta Czechowska

Ambasadorka programu eTwinning.
Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasador Dell Technologies.
Kontakt: zczechowska1@gmail.com
Paulina Rutkowska

Pedagog specjalny, od 10 lat nauczyciel w szkole specjalnej. Specjalizuje się w pracy z osobami ze spektrum autyzmu, w której wykorzystuje metodę alternatywnej komunikacji oraz metodę behawioralną będące obszarem jej zainteresowań jak i zawodowego rozwoju. W wolnym czasie promuje metodę AAC poprzez prowadzenie własnego bloga https://rozumiemysiebezslowpr.blogspot.com/ dzięki czemu wspiera nauczycieli jak i rodziców w rozwoju umiejętności komunikacyjnych osób z zaburzeniami mowy.
Jolanta Majkowska

Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
Monika Witasik

Logopeda i pedagog specjalny. Nauczyciel współorganizujący ksztacenie w Szkole Podstawowej nr 1 w Wieliszewie. Laureatka dwóch edycji konkursu “Lekcje o Mazowszu”, w ramach, którego stworzyła scenariusz m.in. z wykorzystaniem TIK w logopedii. Posiadaczka Krajowych Odznak Jakości. Od jakiegoś czasu prowadzi intensywne działania, żeby zmobilizować logopedów do pracy projektowej. Jej motorem napędowym do działania jest “współpraca”. Jest współtwórcą poradnika ” Jak mogę pomóc swojemu dziecku? – Poradnik logopedyczny dla rodziców.”, który powstał w ramach projektu eTwinning.
Anna Krzyżanowska

Ambasadorka programu eTwinning
Trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie śląskim
Nauczycielka wychowania przedszkolnego i surdopedagog pracująca w Przedszkolu z Oddziałami Specjalnymi i z Oddziałami Integracyjnymi nr 48 w Zabrzu. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuje koncepcję uczenia się poprzez działanie, w bliskim kontakcie z naturą, kulturą i zbalansowanym (a zarazem twórczym) podejściem do możliwości świata cyfrowego.
Związana z Programem eTwinning od 2006 roku. Wraz ze swoimi podopiecznymi realizowała liczne projekty o tematyce międzykulturowej, przyrodniczej i językowej, uznane za przykład dobrej praktyki i nagrodzone w ogólnopolskich i europejskich konkursach eTwinning.
Konsultant Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku, specjalizująca się w obszarze edukacji przedszkolnej oraz wykorzystywaniu technologii w edukacji, w ramach działalności Pracowni Doskonalenia i Dydaktyki.
Zaprasza do kontaktu, niezależnie od stopnia zaangażowania nauczycieli w Programie eTwinning.
Kontakt: annakrzyzanowska@interia.eu
Małgorzata Łaska

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka kursów online.
Nauczycielka języka angielskiego w CLXV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Entuzjastka programu eTwinning. Zrealizowała wiele projektów eTwinning, za które otrzymała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości. Laureatka I miejsca w konkursie Nasz Projekt eTwinning 2015 oraz prestiżowej nagrody European Language Label. Realizuje także projekty Erasmus+. W 2018 r., za szczególne osiągnięcia dla edukacji, nagrodzona brązowym krzyżem zasługi Prezydenta RP. Pasjonatka nowoczesnych technologii i poszukiwania metod motywujących i aktywizujących uczniów. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.
Facebook – eTwinning Mazowieckie
Kontakt: malgorzatalaska@wp.pl