Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


Anna Borkowska

Anna Borkowska

Psycholog, ekspert ds. edukacji cyfrowej w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Specjalistka w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, w tym wynikających z korzystania z technologii cyfrowych. Autorka licznych publikacji oraz programów edukacyjnych z obszaru bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Współautorka raportu z badań jakościowych „Internet i jego młodzi twórcy”. Współpracuje z agendami rządowymi i instytutami naukowymi, m.in. Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Instytutem Matki i Dziecka, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i in.

prof. Maciej Marek Sysło

prof. Maciej Marek Sysło

Matematyk i informatyk. W połowie lat 1960. przyglądał się, jak uczniowie z III LO we Wrocławiu uruchamiali swoje programy na maszynie Elliott 803 w ramach pierwszych w kraju zajęć z programowania i metod numerycznych w szkole. Od połowy lat 1980. włączył się w przygotowanie rzeszy nauczycieli na ekspansję komputerów w edukacji. Za swój największy sukces uznaje utrzymanie, wbrew tendencjom w kraju i za granicą, wydzielonych zajęć z informatyki w szkołach, a ostatnio – wprowadzenie powszechnego kształcenia informatycznego, obejmującego nauczanie informatyki i programowania wszystkich uczniów na wszystkich poziomach edukacyjnych. Teraz upowszechnia myślenie komputacyjne, jako uzupełnienie tradycyjnych kompetencji 3R – czytania, pisania i rachowania, i konstrukcjonistyczne podejście do uczenia się. Nagrodzony wieloma wyróżnieniami i grantami krajowymi i zagranicznymi. Więcej na http://mmsyslo.pl oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Marek_Sysło.

Marta Witkowska

Marta Witkowska

Psycholog i psychoterapeutka. Zajmuje się profilaktyką, diagnozą i interwencją w obszarze zdrowia psychicznego młodzieży, prowadzi szkolenia dla specjalistów w zakresie rozwoju i zagrożeń okresu adolescencji i funkcjonowania nastolatków w sieci. Autorka publikacji i programów edukacyjnych obejmujących tematykę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Ekspertka ds. edukacji cyfrowej w Państwowym Instytucie Badawczym NASK.Jerzy Dorożko

Jerzy Dorożko

Nauczyciel konsultant, na co dzień szkolący nauczycieli informatyki oraz przedmiotów nieinformatycznych (WMODN w Elblągu), nauczyciel w technikum informatycznym. Ciągle poszukujący entuzjasta Wolnego Oprogramowania.

 


Małgorzata Woźniak

Małgorzata Woźniak

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych eTwinning w województwie mazowieckim

Od wielu jestem lat nauczycielką informatyki w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Swoją przygodę z eTwinningiem rozpoczęłam w 2009 roku i wówczas uznałam, że jest to fantastyczne miejsce dla osób takich jak ja., poszukujących różnorodnych sposobów rozwijania uczniów. eTwinning zachwyca mnie również możliwością spotkania niezwykłych nauczycieli ogarniętych pasją wspólnego działania. Każdy koleiny rok utwierdza mnie w tym przekonaniu.
Staram się być przewodnikiem po ciekawym świecie eTwinningu. Jest to dla mnie miłe, ale równocześnie wymagające zadanie. Ponieważ lubię to co robię, odczuwam radość z ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, którymi dzielę się z nauczycielami.

Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. Moją pasją jest programowanie, którym staram się zarazić już najmłodszych uczniów. Bardzo bliskie są mi nowe technologie, z których codziennie korzystam w edukacji. Posiadam tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie.

Kontakt: wozniak-malgorzata@wp.pl

Sylwester Zasoński

Sylwester Zasoński

Ambasador programu eTwinning

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Ekspert w zakresie wdrażania i wykorzystania programowania, robotyki oraz nowych technologii w edukacji. Członek grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP. Autor kursów wydawnictwa Operon oraz materiałów edukacyjnych w zakresie programowania, robotyki i TIK. Ambasador Scientix i STEM Alliance. Microsoft Innovative Educator Expert, EU Code Week Leading Teacher for Poland. Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com.

Kontakt: sylwek.z@poczta.fm

Krzysztof Stasiak

Krzysztof Stasiak

Nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Informatycznym, konsultant ds. przedmiotów zawodowych  w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Poszukiwacz rozwiązań z pogranicza elektroniki i informatyki. Od kilku lat prowadzę szkolenia z wykorzystania mikrokontrolerów. • W razie pytań

  Kontakt:

  Małgorzata Knap

  tel: (+48) 728 455 358

  email: mknap@frse.org.pl