
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Prelegenci
Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.
Zyta Czechowska

Ambasadorka programu eTwinning.
Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasador Dell Technologies.
Kontakt: zczechowska1@gmail.com
Jolanta Majkowska

Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.
Monika Mojsiejonek

Jestem nauczycielką z dziennikarskim zacięciem – ukończyłam nie tylko filologię angielską, ale również filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Pracuję w Europejskiej Szkole Podstawowej i Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. W codziennej pracy trzymam się interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dlatego uwielbiam pracować metodą projektu. Specjalizuję się w aktywnościach łączących treści humanistyczne, społeczne oraz STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics).
Moim edukacyjnym hobby jest poznawanie nowych, ciekawych narzędzi TIK, które mogę później wykorzystać w klasie. Choć jestem w większości samoukiem, chętnie korzystam również z różnorodnych form doskonalenia, dzięki którym systematycznie odświeżam swój warsztat pracy.
Wysokiej jakości działania i konsekwencja w ich realizacji sprawiła, że w 2017 r. zostałam finalistką konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 British Alumni Society.
Od 2018 r. pełnię funkcję Ambasadora programu eTwinning w województwie lubuskim. Mam na koncie wiele udanych projektów ogólnopolskich i międzynarodowych, nagrodzonych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także pięciokrotnie wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „Nasz Projekt eTwinning”. W 2019 roku realizowany przeze mnie projekt „Be a buddy, not a bully!” został nagrodzony w Europejskim Konkursie eTwinning jako najlepszy projekt anglojęzyczny oraz otrzymał certyfikat European Language Label. Jestem jedną z trzech moderatorek ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli języków obcych „eTwinningowe TIKanie z językami”. Aktywnie działam także w społecznościach platform Wakelet oraz Kahoot oraz w mediach społecznościowych – aktualnie rozwijam stronę na FB „Interdyscyplinarna anglistka”.
Swoim doświadczeniem z przyjemnością dzielę się podczas regionalnych, krajowych czy międzynarodowych konferencji, seminariów i warsztatów, co pozwala mi łączyć moje największe pasje: edukację, podróżowanie i odwiedzanie ciekawych miejsc oraz poznawanie inspirujących ludzi.
Bardzo ważny jest dla mnie dobrostan psychiczny, dlatego dbam o to, aby nawet podczas najbardziej zapracowanego dnia znaleźć chwilę na odpoczynek, najlepiej w towarzystwie ciekawej książki i filiżanki dobrej herbaty.
Olga Grabowska

Mgr Olga Grabowska – posiadaczka dwóch tytułów magistra – z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz z prawa. Pasjonuje się różnymi aspektami z zakresu prawa ze szczególnym naciskiem na prawo oświatowe i prawo karne. Zawodowo bliskie są Jej zagadnienia z obszaru praw i obowiązków nauczycieli, w tym naciskiem na edukowanie i uświadamianie nauczycieli odnośnie ich praw i obowiązków. Jest autorką pracy magisterskiej poświęconej odpowiedzialności karnej nauczycieli, która była pierwszą pracą badawczą z tego obszaru w Polsce.
Na co dzień pracuje w Europejskiej Szkole Podstawowej dr Rahn w Zielonej Górze w charakterze nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. W przeszłości była właścicielką prywatnego przedszkola, dzięki czemu zdobyła wiedzę niezbędną z zakresu prowadzenia i funkcjonowania placówki oświatowej.
W swojej pracy dydaktycznej stara się łączyć szereg dziedzin nauki, w tym ze szczególnym naciskiem na przedmioty STEAM. Prowadzi zajęcia dodatkowe z zakresu kodowania i programowania ozobotów. Na co dzień wykorzystuje w pracy dydaktycznej narzędzia TIK.
Jest zwolenniczką nauczania poprzez zabawę, doświadczanie i inspirowanie. W życiu ceni samorozwój, wzbogacanie własnego warsztatu pracy oraz pasję.
Pomagała w realizacji ogólnopolskiego wydarzenia World Space Week Wrocław 2022.
Uczestniczka szeregu szkoleń z zakresu stosowania nowoczesnych metod kształcenia zgodnych z koncepcją budzącej się szkoły.
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu.