Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


Marzena Żylińska

Marzena Żylińska

Zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i takich książek jak: Między podręcznikiem a internetem , Neurodydaktyka czy Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.). Właśnie w Nurtach opisała metodykę dyskretną, czyli metodykę kultury uczenia się, która jest alternatywą dla tej tradycyjnej, związanej z kulturą nauczania. Pisze również książki, które są adresowane do dzieci. Zawarte w nich zadania mogą być inspiracją dla nauczycieli chcących odejść od kultury nauczania i przejść do kultury uczenia się.

Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Od wielu lat zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Marzy o szkołach, do których i uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością, bo dobrze zorganizowana nauka daje radość. Wierzy, że wszystko jest możliwe, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas i jeśli nauczyciele uwierzą, że mają wpływ na to, jak funkcjonują szkoły, w których pracują i jak czują się w nich dzieci / uczniowie.

Stworzyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium.

„Jeśli chcemy, żeby świat, w którym żyjemy był lepszy, musimy odejść od wychowania opartego na rywalizacji i zacząć wychowywać dzieci w duchu współpracy i szacunku dla drugiego człowieka”.

dr Marzena Żylińska

Beata Wójcik

Beata Wójcik

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie lubelskim.

Jestem nauczycielką dyplomowaną edukacji wczesnoszkolnej i jęz.angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w PuławachOd 2013r. aktywnie uczestniczę w programie eTwinning. Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. W 2018 szkoła, w której pracuję otrzymała odznakę Szkoły eTwinning , po raz kolejny otrzymaliśmy Odznakę w roku 2020. Poza pracą jestem pasjonatką nowoczesnych technologii, chętnie poznaję tajniki nowych aplikacji i programów, uwielbiam podróżować  - chwilowo online, czytać i…szydełkować.

Kontakt: beata.wojcik@wp.pl

Edyta Karwowska

Edyta Karwowska

Nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Koordynatorka licznych projektów eTwinning. Laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. Moderatorka grupy ETwinning Wczesnoszkolni. Należy do grupy Superbelfrzy RP. Współautorka bloga: https://programrazem.blogspot.com

Ewa Przybysz-Gardyza

Ewa Przybysz-Gardyza

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Ambasador Programu eTwinning; Microsoft Innovative Educator Expert. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Moderatorka grupy ETwinning Wczesnoszkolni. Pasjonatka nowych technologii. Autorka bloga: dlanauczycieli.blogspot.com; współautorka programu Kreator Zielonych Zmian oraz bloga: https://programrazem.blogspot.com/. W edukacji stawia na rozwój kompetencji oraz efektywne uczenie się.

 

Izabela Kaleta

Izabela Kaleta

Nauczyciel dyplomowany języka polskiego, plastyki i muzyki w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej, reżyser teatrów szkolnych i młodzieżowych, animator kultury w środowisku lokalnym. Nauczyciel konsultant Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu i Szkoły Trenerów Dramy Drama Way w Warszawie.

Od ponad dwudziestu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zakres zainteresowań pedagogicznych: pedagogika twórczości, teatr jako narzędzie edukacji.  Wykorzystując w pracy z dziećmi metody i techniki teatralne, koordynuje projekty artystyczne, łączące teatr z innymi dziedzinami sztuki oraz różnymi dyscyplinami naukowymi. 

Maciej Karwowski

Maciej Karwowski

Prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Zakładu Psychologii Twórczości w Instytucie Psychologii UWr. Autor wielu artykułów i książek poświęconych kreatywności.

 

Paulina Kurowska-Loryńska

Paulina Kurowska-Loryńska

Ambasadorka programu eTwinning

Nauczycielka nauczania początkowego w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi koło Olsztyna, Ambasadorka Wakeleta w Polsce, Microsoft Innovative Educator Expert. Należy do grupy Superbelfrzy Mini. Aktywnie uczestniczy w programie eTwinning od 2017 roku. Zrealizowała wiele projektów, które zostały nagrodzone Krajową oraz Europejską Odznaką Jakości. Fascynuje ją nauka kodowania, programowanie w edukacji wczesnoszkolnej a także wykorzystywanie TIK i nowoczesnych technologii w edukacji najmłodszych uczniów. Brała udział w licznych krajowych konferencjach szkoleniowych Programu eTwinning.

 

Agnieszka Besser-Krysiak

Agnieszka Besser-Krysiak

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej z logopedią. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie technologii informacyjnej. Od 15 lat nauczycielka wychowania przedszkolnego, obecnie w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Od lat zaangażowana w pracę z dziećmi najmłodszymi w oparciu o filary Planu Daltońskiego. Zwolenniczka szkoły opartej na budowaniu relacji. Jest miłośniczką nowoczesnych technologii, kodowania i zabaw z wykorzystanie IT. Wspólnie z kolegą prowadzi szkolne koło SKO. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019 – zdobywczyni II miejsca w kategorii projekt dla uczniów w wieku 3-6 lat za realizację międzynarodowego projektu Symbols in the eyes of children (NTC system). Obecnie prowadzi projekt Erasmus+ “Children in actionagainstclimatechange. Letchildren open to the world” oraz jest partnerką w projekcie “Play and Learn...In Nature”. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem, szczególnie w zakresie wychowania dziecka w aspekcie przygotowania go do życia w „świecie jutra” – trenerka wspomagania kompetencji kluczowych oraz w NODN “Cognitus”. W wolnym czasie lubi czytać i fotografować, szczególnie chmury i drzewa. 

Kontakt: czechy.krysiak@gmail.com


Monika Regulska

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu. ​

Agnieszka Herszel-Pościk

Agnieszka Herszel-Pościk

Nauczycielka dyplomowana edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog. Pracuje w Szkole Podstawowej nr16 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach. Ekspert w PODNiDM w Pabianicach. Trener w programie „Zaprogramuj Przyszłość” oraz „Klubie Młodego Programisty”. Z Twinning związana od 2017 roku. Nagrodzona Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości za projekty eTwinning. Należy do grupy Superbelfrzy Mini.

 

Monika Wasilonek

Monika Wasilonek

Koordynatorka projektów edukacyjnych i społecznych oraz specjalistka ds. programowych w Programie PROJEKTOR. W PROJEKTORZE dba o jak najwyższą jakość realizowanych projektów i wzorowe relacje z Ekspertami. Nieustannie zgłębia tajniki nowych technologii i testuje narzędzia ICT w edukacji. Przygotowuje materiały szkoleniowe i e-learningi dla studentów i nauczycieli. Jest współautorką metody wykorzystywanej w projekcie Warsztaty z Wyzwaniem. Metoda ta bazuje na rozwijaniu kluczowych kompetencji, a w tym krytycznego myślenia, kooperacji, komunikacji i kreatywnego rozwiązywania problemów. Pod jej opieką odbyło się blisko 100 projektów edukacyjnych, w trakcie których uczniowie podejmowali wyzwania z zakresu aktywności obywatelskiej i świadomości medialnej.

 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl

  W dniach 11-18 lipca 2022:

  Aleksandra Woźniak 

  kom: 572 675 533

  alwozniak@frse.org.pl

  •