Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


Monika Regulska

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu. ​

Ewa Radanowicz

Ewa Radanowicz

Doradca, konsultant, ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli od diagnozy aż po wdrożenia nowoczesnych planów rozwojowych. Członkini społeczności The Global Change Leader Ashoka. Założycielka sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa społecznego w środowisku defaworyzowanym. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań. Współinicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji, programu „Tu dba się o DOBROSTAN” oraz kampanii społecznej „O co chodzi w szkole”. Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, poradnika do autodiagnozy „Tu dba się o DOBROSTAN”. Współautorka ekspertyzy dla IBE pt. „Działająca Szkoła” dotyczącej kształtowania kompetencji społecznych w szkole. Wolne chwile spędza na rowerze ... dużo podróżuje.

 

Aneta Szadziewska

Aneta Szadziewska

Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.  Od 2011 roku ambasadorka i trenerka programu eTwinning. Zwyciężczyni konkursu europejskiego eTwinning 2011. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Zrealizowała kilkanaście międzynarodowych projektów eTwinning z gimnazjalistami, które otrzymały Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Jako ambasadorka eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie dla nauczycieli Jestem SMART w 2015r. Od 2020 roku pełni funkcję doradcy metodycznego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Trenerka w projekcie "Lekcja Enter". Autorka publikacji edukacyjnych w edukacyjnych czasopismach ogólnopolskich. Prowadzi fanpage ETwinning i pani z biblioteki i grupę Bibliodoradca oraz blog "Biblioteka bez ograniczeń".

Marlena Kowalska

Marlena Kowalska

Absolwentka Wyższej szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach – polonistka, wychowawca, bibliotekarka w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim. Ponad pięć lat związana z programem eTwinning. Zwolenniczka pracy metodą projektową i holistycznego podejścia do procesu nauczania. Ambasador programu eTwinning w województwie łódzkim. Moderator grupy eTwinning „Humaniści na TIK - Tak!”. Posiada także tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert na rok 2021/22. Ambasador programu Wakelet. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu “Okładki, jakże żywe”, propagatorka idei Dot Day w Polsce, założycielka grupy Fb „Lekcja z wychowawcą”. Członek grupy Superbelfrzy RP. Swoimi pomysłami dzieli się na blogu szkoła inaczej-widziane oczami nauczyciela… i fanpage’u  widziane oczami nauczyciela…

Renata Sowada

Renata Sowada

Z wykształcenia nauczycielka języka polskiego, od początku pracy zawodowej zatrudniona na stanowisku nauczycielki bibliotekarki, nauczycielka dyplomowna  z pierwszym stopniem specjalizacji zawodowej w zakresie pracy bibliotecznej,  doktorat nauk humanistycznych.

Pracuje w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie (Szkoła eTwinning 2019-2020). Prowadzi bibliotecznego bloga: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 53 w Częstochowie (bibliotekasp53.blogspot.com)

Przewodnicząca Okręgowej Sekcji Bibliotekarskiej ZNP w Katowicach i  Sekcji Bibliotekarskiej przy Oddziale ZNP w Częstochowie.

W programie eTwinning od 2015 roku, drugi rok ambasadorka programu z województwa śląskiego. Za realizację 4 projektów otrzymała Krajową Odznakę Jakości i za realizację 3 projektów Europejską Odznakę Jakości.

Autorka publikacji, organizatorka szkoleń i konferencji bibliotekarskich.

 

Monika Mojsiejonek

Monika Mojsiejonek

Ambasadorka programu eTwinning, magister filologii angielskiej i filologii polskiej ze specjalnością komunikacja medialna. Nauczycielka z dziennikarskim zacięciem. Uczy języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze,wyróżnionej tytułem Europejskiej Szkoły eTwinning w latach 2018/2019 i 2020/2021. Prowadzi szkolną grupę projektową The Enigmators.

W programie eTwinning od 2011 roku. Koordynatorka wielu projektów, za które zdobywała Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości, laureatka ogólnopolskiego konkursu “”Nasz Projekt eTwinning”” w latach 2015, 2017 i 2019. Realizowany przez nią “”Following Enigma”” znalazł się w gronie 6 projektów wyróżnionych za nowatorstwo i uznanych za najbardziej wartościowe dla rozwoju systemu edukacji w 2017 roku. Współtworzony przez jej grupę “”Be a buddy, not a bully“” zdobył certyfikat European Language Label 2019 oraz nagrodę w Europejskim Konkursie eTwinning 2019 jako najlepszy projekt anglojęzyczny.

Uczestniczka i prelegentka licznych konferencji, seminariów i warsztatów eTwinning oraz Erasmus+ zarówno w Polsce, jak i za granicą. Finalistka konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 British Alumni Society. Pasjonatka nowoczesnych technologii w edukacji, zwolenniczka interdyscyplinarnego podejścia do nauki. W wolnym czasie najchętniej podróżuje, poszukując ciekawych ujęć fotograficznych, słucha mocniejszych brzmień albo odpoczywa z dobrą książką w ręku.

Facebook – The Enigmators

Kontakt: monikamojsiejonek@wp.pl

Izabela Kaleta

Izabela Kaleta

Nauczyciel dyplomowany języka polskiego, plastyki i muzyki w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej, reżyser teatrów szkolnych i młodzieżowych, animator kultury w środowisku lokalnym. Nauczyciel konsultant Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu i Szkoły Trenerów Dramy Drama Way w Warszawie.

Od ponad dwudziestu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zakres zainteresowań pedagogicznych: pedagogika twórczości, teatr jako narzędzie edukacji.  Wykorzystując w pracy z dziećmi metody i techniki teatralne, koordynuje projekty artystyczne, łączące teatr z innymi dziedzinami sztuki oraz różnymi dyscyplinami naukowymi. 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning:

  Małgorzata Knap

  kom: 728 455 358

  mknap@frse.org.pl