
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Prelegenci
Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu.
Ewa Radanowicz

Doradca, konsultant, ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli od diagnozy aż po wdrożenia nowoczesnych planów rozwojowych. Członkini społeczności The Global Change Leader Ashoka. Założycielka sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa społecznego w środowisku defaworyzowanym. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań. Współinicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji, programu „Tu dba się o DOBROSTAN” oraz kampanii społecznej „O co chodzi w szkole”. Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, poradnika do autodiagnozy „Tu dba się o DOBROSTAN”. Współautorka ekspertyzy dla IBE pt. „Działająca Szkoła” dotyczącej kształtowania kompetencji społecznych w szkole. Wolne chwile spędza na rowerze ... dużo podróżuje.
Aneta Szadziewska

Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Od 2011 roku ambasadorka i trenerka programu eTwinning. Zwyciężczyni konkursu europejskiego eTwinning 2011. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Zrealizowała kilkanaście międzynarodowych projektów eTwinning z gimnazjalistami, które otrzymały Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Jako ambasadorka eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie dla nauczycieli Jestem SMART w 2015r. Od 2020 roku pełni funkcję doradcy metodycznego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Trenerka w projekcie "Lekcja Enter". Autorka publikacji edukacyjnych w edukacyjnych czasopismach ogólnopolskich. Prowadzi fanpage ETwinning i pani z biblioteki i grupę Bibliodoradca oraz blog "Biblioteka bez ograniczeń".
Marlena Kowalska

Absolwentka Wyższej szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach – polonistka, wychowawca, bibliotekarka w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim. Ponad pięć lat związana z programem eTwinning. Zwolenniczka pracy metodą projektową i holistycznego podejścia do procesu nauczania. Ambasador programu eTwinning w województwie łódzkim. Moderator grupy eTwinning „Humaniści na TIK - Tak!”. Posiada także tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert na rok 2021/22. Ambasador programu Wakelet. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu “Okładki, jakże żywe”, propagatorka idei Dot Day w Polsce, założycielka grupy Fb „Lekcja z wychowawcą”. Członek grupy Superbelfrzy RP. Swoimi pomysłami dzieli się na blogu szkoła inaczej-widziane oczami nauczyciela… i fanpage’u widziane oczami nauczyciela…
Renata Sowada

Z wykształcenia nauczycielka języka polskiego, od początku pracy zawodowej zatrudniona na stanowisku nauczycielki bibliotekarki, nauczycielka dyplomowna z pierwszym stopniem specjalizacji zawodowej w zakresie pracy bibliotecznej, doktorat nauk humanistycznych.
Pracuje w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie (Szkoła eTwinning 2019-2020). Prowadzi bibliotecznego bloga: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 53 w Częstochowie (bibliotekasp53.blogspot.com)
Przewodnicząca Okręgowej Sekcji Bibliotekarskiej ZNP w Katowicach i Sekcji Bibliotekarskiej przy Oddziale ZNP w Częstochowie.
W programie eTwinning od 2015 roku, drugi rok ambasadorka programu z województwa śląskiego. Za realizację 4 projektów otrzymała Krajową Odznakę Jakości i za realizację 3 projektów Europejską Odznakę Jakości.
Autorka publikacji, organizatorka szkoleń i konferencji bibliotekarskich.
Monika Mojsiejonek

Jestem nauczycielką z dziennikarskim zacięciem – ukończyłam nie tylko filologię angielską, ale również filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Pracuję w Europejskiej Szkole Podstawowej i Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. W codziennej pracy trzymam się interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dlatego uwielbiam pracować metodą projektu. Specjalizuję się w aktywnościach łączących treści humanistyczne, społeczne oraz STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics).
Moim edukacyjnym hobby jest poznawanie nowych, ciekawych narzędzi TIK, które mogę później wykorzystać w klasie. Choć jestem w większości samoukiem, chętnie korzystam również z różnorodnych form doskonalenia, dzięki którym systematycznie odświeżam swój warsztat pracy.
Wysokiej jakości działania i konsekwencja w ich realizacji sprawiła, że w 2017 r. zostałam finalistką konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 British Alumni Society.
Od 2018 r. pełnię funkcję Ambasadora programu eTwinning w województwie lubuskim. Mam na koncie wiele udanych projektów ogólnopolskich i międzynarodowych, nagrodzonych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także pięciokrotnie wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „Nasz Projekt eTwinning”. W 2019 roku realizowany przeze mnie projekt „Be a buddy, not a bully!” został nagrodzony w Europejskim Konkursie eTwinning jako najlepszy projekt anglojęzyczny oraz otrzymał certyfikat European Language Label. Jestem jedną z trzech moderatorek ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli języków obcych „eTwinningowe TIKanie z językami”. Aktywnie działam także w społecznościach platform Wakelet oraz Kahoot oraz w mediach społecznościowych – aktualnie rozwijam stronę na FB „Interdyscyplinarna anglistka”.
Swoim doświadczeniem z przyjemnością dzielę się podczas regionalnych, krajowych czy międzynarodowych konferencji, seminariów i warsztatów, co pozwala mi łączyć moje największe pasje: edukację, podróżowanie i odwiedzanie ciekawych miejsc oraz poznawanie inspirujących ludzi.
Bardzo ważny jest dla mnie dobrostan psychiczny, dlatego dbam o to, aby nawet podczas najbardziej zapracowanego dnia znaleźć chwilę na odpoczynek, najlepiej w towarzystwie ciekawej książki i filiżanki dobrej herbaty.
Izabela Kaleta

Nauczyciel dyplomowany języka polskiego, plastyki i muzyki w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej, reżyser teatrów szkolnych i młodzieżowych, animator kultury w środowisku lokalnym. Nauczyciel konsultant Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu i Szkoły Trenerów Dramy Drama Way w Warszawie.
Od ponad dwudziestu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zakres zainteresowań pedagogicznych: pedagogika twórczości, teatr jako narzędzie edukacji. Wykorzystując w pracy z dziećmi metody i techniki teatralne, koordynuje projekty artystyczne, łączące teatr z innymi dziedzinami sztuki oraz różnymi dyscyplinami naukowymi.