Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Prelegenci

Kolejność prezentacji biogramów jest zgodna z porządkiem wystąpień mówców w programie.


Monika Regulska

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Monika Regulska

W programie eTwinning pracuje od 2006 roku. Zajmuje się prowadzeniem strony etwinning.pl oraz kanałów social media (FB, Twitter, Instagram), wprowadzaniem eTwinning do programu studiów przyszłych nauczycieli oraz organizacją licznych szkoleń stacjonarnych i online. Prowadzi także dział helpdesk - jeśli macie jakieś problemy techniczne lub merytoryczne wątpliwości zaprasza do kontaktu. ​

Ewa Radanowicz

Ewa Radanowicz

Doradca, konsultant, ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych. Wizjoner, trener, angażujący przywódca wspierający rozwój szkół i przedszkoli od diagnozy aż po wdrożenia nowoczesnych planów rozwojowych. Członkini społeczności The Global Change Leader Ashoka. Założycielka sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa społecznego w środowisku defaworyzowanym. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Stworzyła autorską szkołę publiczną, do której przyjeżdżają ludzie z całej Polski, by zobaczyć, uczyć się i uwierzyć, że można. Wielokrotne wprowadzanie zmian dało jej doświadczenie i pozwoliło wypracować model działania, według którego prowadzi zespół poprzez zmianę do nowych rozwiązań. Współinicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji, programu „Tu dba się o DOBROSTAN” oraz kampanii społecznej „O co chodzi w szkole”. Autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, poradnika ORE dla dyrektorów i nauczycieli „Zmiany, innowacje, eksperymenty – w poszukiwaniu inspiracji”, poradnika do autodiagnozy „Tu dba się o DOBROSTAN”. Współautorka ekspertyzy dla IBE pt. „Działająca Szkoła” dotyczącej kształtowania kompetencji społecznych w szkole. Wolne chwile spędza na rowerze ... dużo podróżuje.

 

Aneta Szadziewska

Aneta  Szadziewska

Nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.  Od 2011 roku ambasadorka i trenerka programu eTwinning. Zwyciężczyni konkursu europejskiego eTwinning 2011. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Zrealizowała kilkanaście międzynarodowych projektów eTwinning z gimnazjalistami, które otrzymały Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Jako ambasadorka eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie dla nauczycieli Jestem SMART w 2015r. Od 2020 roku pełni funkcję doradcy metodycznego w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Trenerka w projekcie "Lekcja Enter". Autorka publikacji edukacyjnych w edukacyjnych czasopismach ogólnopolskich. Prowadzi fanpage ETwinning i pani z biblioteki i grupę Bibliodoradca oraz blog "Biblioteka bez ograniczeń".

Marlena Kowalska

Marlena Kowalska

Absolwentka Wyższej szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach – polonistka, wychowawca, bibliotekarka w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim. Ponad pięć lat związana z programem eTwinning. Zwolenniczka pracy metodą projektową i holistycznego podejścia do procesu nauczania. Ambasador programu eTwinning w województwie łódzkim. Moderator grupy eTwinning „Humaniści na TIK - Tak!”. Posiada także tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert na rok 2021/22. Ambasador programu Wakelet. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu “Okładki, jakże żywe”, propagatorka idei Dot Day w Polsce, założycielka grupy Fb „Lekcja z wychowawcą”. Członek grupy Superbelfrzy RP. Swoimi pomysłami dzieli się na blogu szkoła inaczej-widziane oczami nauczyciela… i fanpage’u  widziane oczami nauczyciela…

Renata Sowada

Renata Sowada

Z wykształcenia nauczycielka języka polskiego, od początku pracy zawodowej zatrudniona na stanowisku nauczycielki bibliotekarki, nauczycielka dyplomowna  z pierwszym stopniem specjalizacji zawodowej w zakresie pracy bibliotecznej,  doktorat nauk humanistycznych.

Pracuje w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie (Szkoła eTwinning 2019-2020). Prowadzi bibliotecznego bloga: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 53 w Częstochowie (bibliotekasp53.blogspot.com)

Przewodnicząca Okręgowej Sekcji Bibliotekarskiej ZNP w Katowicach i  Sekcji Bibliotekarskiej przy Oddziale ZNP w Częstochowie.

W programie eTwinning od 2015 roku, drugi rok ambasadorka programu z województwa śląskiego. Za realizację 4 projektów otrzymała Krajową Odznakę Jakości i za realizację 3 projektów Europejską Odznakę Jakości.

Autorka publikacji, organizatorka szkoleń i konferencji bibliotekarskich.

 

Monika Mojsiejonek

Monika Mojsiejonek

Jestem nauczycielką z dziennikarskim zacięciem – ukończyłam nie tylko filologię angielską, ale również filologię polską o specjalności komunikacja medialna. Pracuję w Europejskiej Szkole Podstawowej i Europejskim Liceum Ogólnokształcącym dr Rahn w Zielonej Górze. W codziennej pracy trzymam się interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, dlatego uwielbiam pracować metodą projektu. Specjalizuję się w aktywnościach łączących treści humanistyczne, społeczne oraz STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics).

Moim edukacyjnym hobby jest poznawanie nowych, ciekawych narzędzi TIK, które mogę później wykorzystać w klasie. Choć jestem w większości samoukiem, chętnie korzystam również z różnorodnych form doskonalenia, dzięki którym systematycznie odświeżam swój warsztat pracy.

Wysokiej jakości działania i konsekwencja w ich realizacji sprawiła, że w 2017 r. zostałam finalistką konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 British Alumni Society.

Od 2018 r. pełnię funkcję Ambasadora programu eTwinning w województwie lubuskim. Mam na koncie wiele udanych projektów ogólnopolskich i międzynarodowych, nagrodzonych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także pięciokrotnie wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie „Nasz Projekt eTwinning”. W 2019 roku realizowany przeze mnie projekt „Be a buddy, not a bully!” został nagrodzony w Europejskim Konkursie eTwinning jako najlepszy projekt anglojęzyczny oraz otrzymał certyfikat European Language Label. Jestem jedną z trzech moderatorek ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli języków obcych „eTwinningowe TIKanie z językami”. Aktywnie działam także w społecznościach platform Wakelet oraz Kahoot oraz w mediach społecznościowych – aktualnie rozwijam stronę na FB „Interdyscyplinarna anglistka”.

Swoim doświadczeniem z przyjemnością dzielę się podczas regionalnych, krajowych czy międzynarodowych konferencji, seminariów i warsztatów, co pozwala mi łączyć moje największe pasje: edukację, podróżowanie i odwiedzanie ciekawych miejsc oraz poznawanie inspirujących ludzi.

Bardzo ważny jest dla mnie dobrostan psychiczny, dlatego dbam o to, aby nawet podczas najbardziej zapracowanego dnia znaleźć chwilę na odpoczynek, najlepiej w towarzystwie ciekawej książki i filiżanki dobrej herbaty.

Izabela Kaleta

Izabela Kaleta

Nauczyciel dyplomowany języka polskiego, plastyki i muzyki w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej, reżyser teatrów szkolnych i młodzieżowych, animator kultury w środowisku lokalnym. Nauczyciel konsultant Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu i Szkoły Trenerów Dramy Drama Way w Warszawie.

Od ponad dwudziestu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zakres zainteresowań pedagogicznych: pedagogika twórczości, teatr jako narzędzie edukacji.  Wykorzystując w pracy z dziećmi metody i techniki teatralne, koordynuje projekty artystyczne, łączące teatr z innymi dziedzinami sztuki oraz różnymi dyscyplinami naukowymi. 

  • W razie pytań

    Kontakt

    Krajowe Biuro eTwinning:

    Małgorzata Knap

    kom: 728 455 358

    mknap@frse.org.pl