
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Ramowy program seminarium:
Termin: 16 - 23 kwietnia 2020r.
6 spotkań online* w godzinach 13:30-15:00.
*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. (Godziny mogą nieznacznie ulec zmianie)
Opis ekspertów prowadzących seminarium online:
Anna Krzyżanowska - edukacja przedszkolna
Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie śląskim.
"Wraz z moimi podopiecznymi realizowałam projekty o tematyce przyrodniczej, międzykulturowej i językowej, dzięki którym nie tylko rozwijałam wiedzę i zainteresowania moich uczniów, ale także własne kompetencje. I do tego zachęcam. Co więcej, z przekonaniem twierdzę, że realizacja podstawy programowej poprzez projekty międzynarodowe z wykorzystaniem multimediów jest możliwa na każdym etapie kształcenia".
Beata Wójcik - edukacja wczesnoszkolna
Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warszatów komputerowych w województwie lubelskim.
"Jestem nauczycielem dyplomowanym edukacji wczesnoszkolnej i jęz.angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach. Od 2013r. aktywnie uczestniczę w programie eTwinning. Zrealizowałam kilka projektów krajowych i międzynarodowych, za które otrzymałam Krajowe i Międzynarodowe Odznaki Jakości. Jestem koordynatorem szkolnej grupy eTwinnerów. Od 2018 r. należymy do elitarnej grupy Szkół eTwinning i chętnie bierzemy udział we wspólnych aktywnościach i wydarzeniach organizowanych przez eTwinning".
Szczegółowy opis spotkań online:
16 kwietnia 2020r.
spotkanie online: g. 13:30- 15:00
W trakcie spotkania dowiesz się jakie możliwości daje nauczycielom Program eTwinning i na czym polega współpraca na platformie eTwinning LIVE. Poznasz techniczne możliwości platformy.
17 kwietnia 2020r.
spotkanie online: g. 13:30- 15:00
W trakcie spotkania poznasz pozostałych uczestników kursu i połączysz siły współtworząc grupę projektową. Dobierzesz temat lekcyjny do realizacji z wykorzysatniem narzędzi cyfrowych. Poznasz także możliwości pracy na platformie TwinSpace.
20 kwietnia 2020r.
spotkanie online: g. 13:30- 15:00
W trakcie trzeciego spotkania utworzysz własne Padlety i przygotujesz je do pracy metodą odwróconej lekcji (edukacja wczesnoszkolna). Opracujesz materiały wprowadzające uczniów w tematykę lekcji (edukacja wczesnoszkolna) lub materiały z propozycjami nauki i zabawy dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców.
21 kwietnia 2020r.
spotkanie online: g. 13:30- 15:00
Podczas spotkania nauczysz się osadzać przygotowany własnoręcznie Padlet na platformie TwinSpace. Wraz z uczestnikami kursu z Twojej grupy projektowej, stworzysz bazę odwróconych lekcji do przedmiotu, którego nauczasz (edukacja wczesnoszkolna). Dopracujesz materiały do nauki i zabawy (edukacja przedszkolna). Zastanowimy się również wspólnie nad sposobami komunikowania zadań rodzicom i uczniom.
22 kwietnia 2020r.
spotkanie online: g. 13:30- 15:00
Na tym spotkaniu nauczyciele edukacji przedszkolnej przygotują własne platformy komunikacji z dziećmi i ich rodzicami. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej poznają zdalne metody udzielania informacji zwrotnej i sposobów docierania z IZ do rodziców. Zastanowią się również nad możliwością i sposobem wprowadzenia zdalnej oceny koleżeńskiej.
23 kwietnia 2020r.
spotkanie online: g. 13:30- 15:00
Edukacja wczesnoszkolna: nauczysz się sposobów zdalnego podsumowywania pracy i sprawdzania poziomu przyswojenia wiedzy przez uczniów. Wykorzystasz poznane narzędzia TIK do podsumowania zaprojektowanej przez Ciebie lekcji.
Edukcja przedszkolna: poznasz zdalny sposób zbierania informacji zwrotnej od rodziców dzieci przedszkolnych. Nauczysz się ewaluacji i wprowadzania zmian we własnej pracy.