Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Regionalna konferencja online – Zdalna edukacja z eTwinning, woj. dolnośląskie

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro eTwinning wraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli PCKK w Jeleniej Górze  z zapraszają nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i średnich z województwa dolnośląskiego na bezpłatną konferencję online pt.

„Zdalna edukacja z eTwinning”

24 kwietnia 2021 r. (sobota)

godz. 9:30 - 13:00

Konferencja została objęta honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - Pana Romana Kowalczyka. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu realizowania zajęć dydaktycznych w formule online z wykorzystaniem ogólnodostępnych narzędzi TIK.

Podczas sesji plenarnej zaprezentujemy w jaki sposób program eTwinning wspiera społeczność szkolną w trakcie edukacji zdalnej, zapoznamy się z podstawowymi zasadami dot. realizacji zajęć online/ zajęć hybrydowych z uczniami zaprezentowanym przez eksperta z Katalyst Education oraz poruszymy ważny aspekt relacji uczeń-nauczyciel i poznamy kilka sposobów na budowanie pozytywnej relacji online z wychowankami dzięki ekspertom z Fundacji Instytut Pozytywnej Edukacji.

W części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z trzech praktycznych warsztatów, podczas którego omówimy i zaprezentujemy dobre praktyki i narzędzia TIK ściśle powiązane z jednym z poniższych zagadnień:

 • Jak przenieść lekcję offline do przestrzeni online i jak zrealizować ją w ciekawy i angażujący sposób z wykorzystaniem bezpłatnych platfromy online?
 • Jak w kreatywny sposób wykorzystać przestrzeń projektową TwinSpace do międzynarodowej współpracy online pomiędzy szkołami?
 • Jakie z sukcesem zrealizować proces dydaktyczny w formule online bazując na wybranych, ogólnodostępnych narzędziach TIK?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji online oraz opisami dot. poszczególnych warsztatów, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu (zakładka kontakt menu powyżej):


Warunki udziału w konferencji:

1. Posiadanie AKTYWNEGO konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

 

 • Rejestracja przebiega w dwóch etapach: wstępnym i właściwym. Etap właściwy (dokończenie rejestracji) dostępny jest po otrzymaniu maila na wskazany w rejestracji adres email.

2. Wzięcie aktywnego udziału w całym wydarzeniu (sesja planarna + jeden warsztat)

 • Uczestnicy będą potrzebować laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). Szczegółowe informacje dot. sposobu połączenia (linki) zostaną przekazane drogą mailową do zakwalifikowanych uczestników. 
 • Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat wraz z linkami do materiałów pokonferencyjnych zostanie przesłany drogą mailową do 7 dni od wydarzenia.

Rekrutacja:

Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w konferencji, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym przyciskiem. Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: jgradowska@frse.org.pl.

Do 3 dni od otrzymania zgłoszenia prześlemy do Państwa drogą mailową potwierdzenie zakwalifikowania się na wydarzenie wraz z niezbędnymi informacjami dot. uczestnictwa w wydarzeniu online. 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 18 kwietnia br. o godzinie 23:59.

 

 • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

  Krajowe Biuro eTwinning

  Aleje Jerozolimskie 142A
  02-305 Warszawa
  tel.:  22 46-31-221
  fax.: 22 46-31-030

 • W razie pytań

  Kontakt

  Krajowe Biuro eTwinning

  Jolanta Gradowska

  tel: 22 46 31 226

  mobile : 728 455 362

  e-mail: jgradowska@frse.org.pl