Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Opis eksperta prowadzącego seminarium online:

Celina Świebocka

Ambasadorka programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych w województwie małopolskim.

Nauczycielka języka niemieckiego i doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej w Jazowsku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Obidzy oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy. Pasjonatka nowoczesnych technologii i poszukiwania metod motywujących i aktywizujących uczniów. Do tej pory zrealizowała kilkadziesiąt projektów w  języku niemieckim. Wiele z nich zostało wyróżnionych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także nagrodą w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2017 oraz w Europejskim Konkursie eTwinning 2017. W bieżącym roku szkolnym pięć projektów zostało nagrodzonych w europejskim konkursie "Eunited - Europa łączy".


Ramowy plan spotkań:

Termin seminarium: 15 - 22 maja 2020r.*

*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach. 

Sześć spotkań online w godzinach:

16:00 - 17:30*

*Godziny spotkań mogą nieznacznie ulec zmianie.


Szczegółowy opis spotkań:

Dzień 1, 15 maja br.

Podczas spotkania dowiesz się, jakie możliwości daje nauczycielom Program eTwinning. Wspólnie z innymi uczestnikami przygotujesz plan oraz wybierzesz tytuł  wzorcowego projektu, który zostanie zrealizowany podczas seminarium  przez wszystkich uczestników projektu. Dodatkowo prześledzisz etapy  zakładania projektu.

Dzień 2, 18 maja br. 

W trakcie drugiego spotkania poznasz przykładowy plan projektu, zaproponujesz aktywności do wybranych etapów. Następnie zapoznasz się z kryteriami oceny projektu do Krajowej Odznaki Jakości.

Dzień 3, 19 maja br. 

Podczas trzeciego spotkania poznasz aplikację Pearltrees, przeznaczoną do gromadzenia narzędzi TIK;  dowiesz się, jak zaprosić partnerów do wspólnej edycji. Ponadto poznasz oraz zaproponujesz ciekawe strony,  zawierające materiały na temat bezpiecznego korzystania z sieci. W ostatnim punkcie spotkania  przekonasz  się, jakie  narzędzia możesz wykorzystać do przedstawienia się uczestników projektu (Avatarmaker, prezentacje Google).   

Dzień 4, 20 maja br. 

W trakcie spotkania poznasz narzędzia,  przydatne do współpracy szkół partnerskich oraz podziału uczestników na grupy (Flipitty, Cryptpad). Wykonasz praktyczne ćwiczenia na wybranych narzędziach, służących  do współpracy i komunikacji.

Dzień 5, 21 maja br. 

Podczas piątego spotkania dowiesz się, jakie narzędzia możesz wykorzystać podczas spotkań online z partnerami projektu ( Nearpod, Hypersay, Peardeck). Wykonasz praktyczne ćwiczenia na wybranych narzędziach do komunikacji.

Dzień 6, 22 maja br. 

Podczas spotkania poznasz sposoby i narzędzia, służące ewaluacji projektu (ToonyTool, Formularze Google, SurveyMonkey) oraz gromadzeniu i prezentowaniu rezultatów (Wakelet i Issuu).  Zapoznasz się z przykładowym opisem projektu do Krajowej Odznaki Jakości. 

 • W razie pytań

  Kontakt

  Małgorzata Knap

  mknap@frse.org.pl

  tel: 22 46 31 223

  kom: 728 455 358