
Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.
Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.
Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a
Za utrudnienia przepraszamy.
Ramowy program seminarium:
Termin: 26 marca - 1 kwietnia 2020r.
5 spotkań online* w godzinach 15:00-16:30.
*Obowiązek udziału we wszystkich spotkaniach.
Opis eksperta prowadzącego seminarium online:
Celina Świebocka
Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych w województwie małopolskim.
Nauczyciel języka niemieckiego i doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej w Jazowsku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Obidzy oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy. Do tej pory zrealizowała kilkadziesiąt projektów w języku niemieckim. Wiele z nich zostało wyróżnionych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także nagrodą w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2017 oraz w Europejskim Konkursie eTwinning 2017. Pasjonatka nowoczesnych technologii i poszukiwania metod motywujących i aktywizujących uczniów.
Szczegółowy opis spotkań online:
26 marca 2020r.
spotkanie online: g. 15:00- 16:30
W trakcie spotkania dowiesz się na czym polega współpraca na platformie eTwinning LIVE i z jakich narzędzi do komunikacji warto skorzystać. Poznasz pozostałych uczestników kursu i połączysz siły współtworząc grupę projektową. Dobierzesz temat lekcyjny do realizacji metodą edukacji zdalnej. Poznasz także możliwości pracy na platformie TwinSpace.
27 marca 2020r.
spotkanie online: g. 15:00- 16:30
W trakcie drugiego spotkania nauczysz się obsługi narzędzi google przydatnych w pracy metodą edukacji zdalnej. Utworzysz własną witrynę i udostępnisz ją do wspólnej edycji. Przygotujesz witrynę do pracy metodą odwróconej lekcji. Opracujesz materiały wprowadzające uczniów w tematykę lekcji.
30 marca 2020r.
spotkanie online: g. 15:00- 16:30
Podczas spotkania nauczysz się osadzać zaprojektowaną własnoręcznie witrynę na platformie TwinSpace. Wraz z uczestnikami kursu z Twojej grupy projektowej, stworzysz bazę odwróconych lekcji do przedmiotu, którego nauczasz. Zastanowimy się również wspólnie jakie narzędzia TIK wspomagające proces utrwalania materiału można wykorzystać w edukacji zdalnej.
31 marca 2020r.
spotkanie online: g. 15:00-16:30
Na tym spotkaniu poznasz, przetestujesz, opracujesz a następnie zamieścisz na swojej witrynie oraz na platformie TwinSpace narzędzia TIK wspomagające proces utrwalania materiału.
1 kwietnia 2020r.
spotkanie online: g. 15:00-16:30
Nauczysz się sposobów zdalnego podsumowywania pracy i sprawdzania poziomu przyswojenia wiedzy przez uczniów. Wykorzystasz poznane narzędzia TIK do podsumowania zaprojektowanej przez Ciebie lekcji.