Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Program do pobrania:

Playful Etsy Shop Icon-1


Sesja plenarna:

Budzący się NaUCZYciel       

prowadzenie: Barbara Chyłka            

Kim jest nauczyciel i nauczycielka dla swoich uczniów i uczennic? Jak być inspiratorem, mentorem, trenerem, a czasem po prostu być w klasie, szkole?

Kilka słów o wyzwaniach w pracy dzisiejszego nauczyciela i nauczycielki.Opisy warsztatów:

Sesja warsztatowa z narzędzi programu eTwinning

prowadzenie (w podziale na 3 grupy): Celina Świebocka, Małgorzata Knap, Monika Regulska

Platforma eTwinning LIVE to szczególne miejsce, gdzie każdy nauczyciel bez względu na specjalizację czy staż pracy znajdzie coś dla siebie. Fora partnerskie, grupy dyskusyjne, grupy wymiany pomysłów i dobrych praktyk, rozwój zawodowy oraz możliwość współpracy metodą projektową przy użyciu bezpiecznych narzędzi dostępnych bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych w programie nauczycieli. Podczas dwóch warsztatów, nauczyciele będą mogli w praktyczny sposób poznać i pogłębić wiedzę na temat funkcjonalności platformy.

 

Warsztaty dla nauczycieli języka niemieckiego gr. I

Interessante (Haus)Aufgaben – das klingt erst einmal gut!  - odwrócona lekcja i gry edukacyjne jako motywator aktywności (poza)lekcyjnej

prowadzenie: Celina Świebocka

Celem warsztatów jest przybliżenie metody odwróconej lekcji, która jest doskonałym patentem na zaangażowanie uczniów w proces uczenia się i podniesienie ich motywacji do nauki. Podczas warsztatów uczestnicy poznają przykłady wykorzystania modelu odwróconej lekcji w projektach eTwinning oraz narzędzia TIK przydatne do tworzenia własnych materiałów multimedialnych, m.in. Nearpod i Pearltrees.Warsztaty dla nauczycieli języka niemieckiego gr. II

On-linowo i off-linowo na lekcjach niemieckiego - dlaczego nie? 

prowadzenie: Barbara Chyłka

Uczniowie i uczennice nie są zainteresowani zajęciami? Podręcznik jest przeładowany i chciałabyś/chciałbyś coś zmienić? Zastanawiasz się nad zmiana, małym „przemeblowaniem” lekcji? Te warsztaty są dla Ciebie.

Uczestnicy dowiedzą się: w jaki sposób wygenerować własne karty pracy i kreatywnie je wykorzystać na lekcji. 
Uczestnicy będą potrafili: korzystać z poznanych generatorów aplikacji na swoich zajęciach.
Uczestnicy skorzystają: z ciekawych witryn internetowych, gdzie będą mogli zainspirować się do dalszej pracy z uczniami.

Poznane narzędzia będzie można wykorzystać do autorskiego projektu eTwinning.Warsztaty dla nauczycieli języka francuskiego

prowadzenie: Wioletta Sosnowska

Celem warsztatów jest zapoznanie nauczycieli z różnymi aplikacjami pomocnymi w pracy nauczyciela na lekcjach języka francuskiego i w realizacji projektów eTwinning, m.in. wykorzystanie kodów QR, wordwall, quizlet, padlet.
Trenerzy: 

Celina Świebocka

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie małopolskim

Nauczycielka języka niemieckiego oraz doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej w Jazowsku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Obidzy oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy. Do tej pory zrealizowała kilkadziesiąt projektów eTwinning,  które zostały wyróżnione Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także nagrodą w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2017 oraz w Europejskim Konkursie eTwinning 2017. W 2018r. dwa projekty zostały laureatami 65.  Konkursu Europejskiego „Pomyśl – na czym opiera się Europa?”, a w 2019r. kolejne trzy laureatami 66. Konkursu Europejskiego „YOUrope –chodzi o Ciebie!”. Jest założycielem i koordynatorem grupy eTwinning dla nauczycieli języka niemieckiego „Projekte auf Deutsch” , w ramach której organizuje i prowadzi webinaria, dzieląc się przykładami dobrych praktyk oraz pomysłami na wykorzystanie narzędzi TIK w międzynarodowych projektach. 

Pasjonuje ją nowoczesna technologia, narzędzia TIK, a szczególnie tematyka pokojów zagadek, webquestów oraz odwróconej klasy.              

Facebook – eTwinning Małopolska


Barbara Chyłka

nauczycielka dawnego gimnazjum, gdzie uczyła religii i języka niemieckiego, była dyrektorka w szkole podstawowej. Entuzjastka i propagatorka wolontariatu oraz edukacji globalnej, słowem społecznego zaangażowania zarówno w szkole jak i w klasie. Uwielbia wykorzystywać nowe technologie na swoich zajęciach, by choć trochę „odkrzesłowić” swoich uczniów. Zawsze zainspirowana i czasem inspirująca blogerka, pasjonatka edukacji, ciągle mająca nadzieję, że to ona zmieni świat. Koordynatorka projektu edukacji globalnej z ramienia ORE w województwie Opolskim. Obecnie trenerka
i edukatorka, kierownik wolontariatu i fundriser w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie w Opolu, doradczyni ds. dwujęzyczności w Domu Współpracy Polsko- Niemieckiej w Opolu. Należy do społeczności Superbelfrzy RP oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.Wioletta Sosnowska

Aktualnie wicedyrektor oraz nauczycielka języka francuskiego i doradztwa zawodowego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Żaganiu. Ambasadorka eTwinning w latach 2012-2013. Zaangażowana w realizację projektów eTwinning  od 2005roku, które zostały wyróżnione Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości. Dwa nich zostały laureatami Konkursu Europejskiego eTwinning po francusku: w roku 2010 projekt „Sous le ciel de la compréhention- Pod niebem zrozumienia” (wyróżniony również Krajową i Europejską Odznaką Jakości, laureat w konkursie Nasz projekt eTwinning w 2009 w kategorii dla nauczycieli języka francuskiego) oraz w 2013r. “Dans le cercle des signes du zodi@que – kręgu znaków zodia@ku”, dzięki któremu rozpowszechniono w Polsce i w Europie wiedzę o niedźwiedziu Wojtku, żołnierzu 2 korpusu Polskiego. Projekt ten został również odznaczony Krajową i Europejską Odznaką Jakości, zdobył II miejsce w konkursie eTwinning 2010 w kategorii 13-19lat, I miejsce w konkursie Eduinspiracje w r.2013, nauczycielka została też odznaczona medalem Pro Memoria i Pro Patria. Oprócz projektów eTwinning od wielu lat jest zaangażowana w realizację projektów Erasmus+ (poprzednio Socrates – Comenius i Comenius). Pasjonuje ją współpraca międzynarodowa, nowoczesne technologie i narzędzia TIK w edukacji.

  • W razie pytań

     Program eTwinning:

    Aleksandra Woźniak

    tel: 22 46 31 224

    alwozniak@frse.org.pl