Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Warszawa szkoły szpitalne, sanatoryjne i specjalne

Zapraszamy na Krajowe seminarium kontaktowe w Warszawie w dniach 4-5 grudnia 2017 organizowane przez Biuro eTwinning w Polsce. Seminarium skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów pracujących w szkołach i przedszkolach  szpitalnych, sanatoryjnych i specjalnych, a także tych z oddziałami integracyjnymi, którzy chcą rozpocząć realizację projektu eTwinning z drugą polską szkołą. Zapraszamy osoby bez doświadczenia w programie eTwinning.

Organizatorzy oczekują, że podczas seminarium każdy uczestnik przystąpi do nowego projektu eTwinning.

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania DWÓCH działań:

 1. Rejestracja na seminarium poprzez kliknięcie zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie i wypełnienie formularza.
 2. Założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm (UWAGA: rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila)

Warunki rekrutacji:

- nauczyciel pracujący w przedszkolu lub szkole szpitalnej, sanatoryjnej, specjalnej, czy z oddziałami integracyjnymi;

- nauczyciel posiadający własne konto w programie eTwinning (zarejestruj się tutaj);

- nauczyciel bez projektów eTwinning;

- nauczyciel dowolnego przedmiotu;

- gotowość do rejestracji projektu i podjęcia współpracy.

 

Seminarium jest bezpłatne (nocleg i wyżywienie na koszt organizatora) i obejmuje zajęcia dwudniowe, które stanowią całość szkoleniową. Seminarium trwa w dniu 4.12.2017 od godz. 11.00 do 19.00,  w dniu 5.12.2017 od godz.8.30 do 14.00. Możliwy jest jedynie udział w całym szkoleniu zgodnie z programem.

Tematyka warsztatów:

 1. Programowanie i kodowanie bez komputera oraz proste aplikacje komputerowe – Jak w atrakcyjny sposób wprowadzić programowanie, kodowanie, myślenie komputacyjne? Zaczniemy bez komputera, ale poznamy też proste aplikacje internetowe.
 2. eTwinning Live – platforma internetowa programu eTwinning do komunikacji z innymi nauczycielami.
 3. TwinSpace i wideokonferencje – narzędzia internetowe programu eTwinning do realizacji projektu, komunikowania się z partnerami, w tym wideokonferencje.
 4. TIK w edukacji – Proste aplikacje internetowe przydatne podczas realizacji projektów edukacyjnych eTwinning, ale też zwiększające atrakcyjność prowadzonych lekcji. Warsztat przeznaczony dla różnych grup wiekowych uczniów.

Informacje organizacyjne:

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawych warsztatach, materiały konferencyjne, a także opłacają wyżywienie podczas seminarium i nocleg w pokojach dwuosobowych w dniu 4 grudnia 2017 r.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci internetowej na kablu lub sieci WIFI.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 27 listopada 2017.

Rezygnacja z udziału w seminarium możliwa jest do 27 listopada 2017. Uczestnicy rezygnujący po tym terminie zobowiązani będą do pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia. • W razie pytań

  kontakt:

  Gracjana Więckowska

  gwieckowska@frse.org.pl

  tel. 22 46 31 224