Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Aby otworzyć program, kliknij tutaj.


Opis ekspertów:

Dorota Deroń:

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie podkarpackim.

Dyplomowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Realizuje innowację pedagogiczną "Fantastyczny świat kodowania" w oparciu o prowadzone z uczniami projekty. Jedenaście z nich otrzymało Krajowe i/lub Europejskie Odznaki Jakości. Jej pasją są nowe technologie w edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzi lekcje z tabletami i z programowaniem w ruchu. Jest współautorką dwóch publikacji w Meritum Podkarpackiego Kuratora Oświaty (czerwiec 2018, sierpień 2019) . Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, tworzy materiały i scenariusze zajęć, które udostępnia w prowadzonej przez siebie witrynie i na klasowym blogu. Jest także trenerem eTwinning Mobilnego Centrum Edukacyjnego.


Aneta Szadziewska:

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych w województwie lubelskim.

Nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.  Zwycięzca konkursu europejskiego eTwinning 2011. Za projekt Bookraft zdobyła II miejsce w konkursie “eTwinning w szkolnej bibliotece” w 2011 roku w Polsce. Zrealizowała kilkanaście międzynarodowych projektów eTwinning z gimnazjalistami, które otrzymały Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Jako ambasador eTwinning prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji. Brała udział w konferencjach i warsztatach międzynarodowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Berlinie, Guimaraies. Zdobyła I miejsce w Polsce w konkursie Jestem SMART w 2015r. Autorka publikacji edukacyjnych w czasopismach ogólnopolskich, blogerka. Prowadzi fanpage na facebook ETwinning i pani z biblioteki.


Małgorzata Woźniak:

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie mazowieckim.

Nauczyciel informatyki w Szkole Podstawowej w Mszczonowie, gdzie stara się być dla swoich uczniów przewodnikiem po świecie nowych technologii.  Przygodę z eTwinningiem rozpoczęła w 2009 roku. Zrealizowała projekty międzynarodowe i krajowe, kilka zostało wyróżnionych KOJ, a także EOJ. Jej pasją jest programowanie. Od wielu lat prowadzi zajęcia łączące programowanie i robotykę. Realizuje wiele projektów edukacyjnych z obszaru ICT. Uczestnik programów „Mistrzowie Kodowania”, #SuperKoderzy i Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Niejednokrotnie prowadziła warsztaty dla nauczycieli z programowania podczas krajowych seminariów „Programowanie z eTwinning” oraz wykorzystania różnych aplikacji w edukacji w czasie zajęć w ramach „Aktywnej tablicy". Trener eTwinning Mobilnego Centrum Edukacyjnego. Uczestnik szkoleń i seminariów krajowych i międzynarodowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia i warsztaty z kodowania, programowania, robotyki i najnowszych technologii w edukacji dla uczniów i nauczycieli. Jako ambasador i trener warsztatów komputerowych eTwinning prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz propaguje wykorzystanie cyfrowych metod nauczania w edukacji.

Uczniowie są dla niej inspiracją do działań, a pasja dzielenia się wiedzą napędza do ciągłego rozwoju.


Opis warsztatów:Trenerzy: Aneta Szadziewska, Dorota Deroń, Małgorzata Woźniak

Sesja warsztatowa z narzędzi programu eTwinning (eTwinning LIVE oraz TwinSpace)

Platforma eTwinning LIVE to szczególne miejsce, gdzie każdy nauczyciel bez względu na specjalizację czy staż pracy znajdzie coś dla siebie. Fora partnerskie, grupy dyskusyjne, grupy wymiany pomysłów i dobrych praktyk, rozwój zawodowy oraz możliwość współpracy metodą projektową przy użyciu bezpiecznych narzędzi dostępnych bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych w programie nauczycieli. Podczas dwóch oddzielnych warsztatów, nauczyciele będą mogli w praktyczny sposób poznać i pogłębić wiedzę na temat funkcjonalności platformy.


Warsztat z wykorzystaniem tablicy interaktywnej (cz.I i cz.II)

Warsztaty poświęcone będą w całości wykorzystaniu bezpłatnych narzędzi w codziennej oraz projektowej pracy nauczycieli z wykorzystaniem tablic i monitorów interaktywnych. Prowadzone będą w podziale na 3 grupy warszatowe. Każda z grup dobrana zostanie pod kątem wieku uczniów/nauczanego przedmiotu.

Dla grupy zajmującej się edukacją najmłodszych: W trakcie warsztatów nauczyciele poznają aplikacje, które są w stanie zastąpić tradycyjne pomoce dydaktyczne, otrzymają podpowiedzi związane z organizacją pracy dodatkowej lub zadań domowych oraz wskazówki związane z angażowaniem uczniów do wykorzystywania internetowych programów edukacyjnych.

Dla nauczycieli przedmiotów ścisłych wśród prezentowanych aplikacji znajdą się:

 • programy, które urozmaicą każą lekcję,
 • narzędzia ułatwiające zbieranie  i udostępnianie informacji,
 • interaktywne quizy, gry, zabawy edukacyjne,
 • kodowanie na różnych lekcjach,
 • przewodnik po Classromscreen ,
 • tworzenie interaktywnych lekcji z Open Sankore,
 • generatory on-line.

Dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych:
tbc. • W razie pytań

  Kontakt:

  Małgorzata Knap
  mknap@frse.org.pl
  tel. 22 46 31 223
  kom: 728 455 358