Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Akademia eTwinning - 9-10 grudnia 2019

Zapraszamy na Warsztaty Doskonalenia Zawodowego: "Robotyka jako interdyscyplinarne narzędzie edukacyjne organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w dniach 9-10 grudnia w siedzibie Fundacji, w Warszawie.

W trakcie warsztatów odpowiemy sobie na pytanie czy robotyka i elementy programowania mogą być narzędziami wspomagającym wprowadzanie interdyscyplinarności w przedmioty nie tylko informatyczne. Pracując wg cyklu Kolba przejdziemy przez ścieżkę doświadczenia, refleksji, teorii i praktyki powiązanej z wykorzystaniem robotów i podstaw programowania w działaniach edukacyjnych. Zaprezentujemy jak w kreatywny sposób zaangażować roboty do aktywności i działań związanych z projektami eTwinning. Wspólnie z uczestnikami warsztatów opracujemy scenariusze i aktywności edukacyjne, które pozwolą w uniwersalny sposób wykorzystać elementy robotyki i programowania na lekcjach z uczniami w ramach dowolnego przedmiotu. Odwiedzimy również przestrzeń nowo powstałego Centralnego Domu Technologii, gdzie porozmawiamy o kompetencjach przyszłości i sztucznej intelingencji w ramach warsztatu "O czym śnią roboty?" - https://cdt.pl/


Szkolenie skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli:

- z doświadczeniem w programie eTwinning, posiadających aktywne konto na portalu eTwinning LIVE,

- uczących dowolnych przedmiotów  w szkołach ponadpodstawowych lub w klasach 7-8 szkoły podstawowej (z wyłączeniem przedmiotów informatycznych).

Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w warsztatach, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie, znajdującego się na niniejszej stronie.


Organizatorzy zapewniają udział w ciekawych warsztatach, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas warsztatów, a osobom spoza Warszawy – nocleg w pokoju dwuosobowym w dniach 8 i 9 grudnia. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopów z możliwością podłączenia do sieci internetowej WIFI.

Po ukończeniu szkolenia, każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat z wyszczególnionym zakresem tematycznym oraz liczbą godzin szkolenia.


Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 25 listopada 2019, o godzinie 23:59.

Rezygnacja z udziału w seminarium możliwa jest do 25 listopada 2019, do godziny 12:00. Uczestnicy rezygnujący po tym terminie zobowiązani będą do pokrycia kosztów zakwaterowania oraz wyżywienia.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: aleksandra.wozniak@frse.org.pl.



  • Dół środek