Brak obsługi JavaScript

Państwa przeglądarka ma wyłączoną obsługę Java Scriptu bądź go nie obsługuje.

Część funkcjonalności serwisu nie będzie dla Państwa dostępna.

Zalecamy włączenie obsługi Java Scriptu bądź zainstalownie innej przegląrki np.: Fire Fox-a

Za utrudnienia przepraszamy.

Aby otworzyć program, kliknij w obraz.

program_obraz


Opis ekspertów:

Ewa Radanowicz:

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg autorskiego programu. W 2016r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools i otrzymała tytuł Szkoły z mocą. Jako ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji wspiera szkoły w ich projektach rozwojowych. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Jest członkinią grupy Superbelfrzy RP. Opracowała model szkoły, opierający się na tworzeniu nowoczesnego warsztatu pracy nauczyciela tzw. pracowniach tematycznych, który stał się dobrą praktyką i jest wdrażany przez kolejnych nauczycieli, szkoły.
Celina Świebocka:

Ambasador programu eTwinning, trener warsztatów komputerowych eTwinning w województwie małopolskim.

Nauczycielka języka niemieckiego i doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej
w Jazowsku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Obidzy oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy. Do tej pory zrealizowała kilkanaście projektów w  języku niemieckim. Wiele z nich zostało wyróżnionych Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości, a także nagrodą w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2017 oraz w Europejskim Konkursie eTwinning 2017. Pasjonatka nowoczesnych technologii i poszukiwania metod motywujących i aktywizujących uczniów.


Elżbieta Szczepaniak:

Przedsiębiorca, trener, specjalista ds. projektów edukacyjnych. Współwłaściciel spółki Revas sp. z o.o., w ramach której współtworzy Branżowe Symulacje Biznesowe dla szkół i uczelni. Od 12 lat wykładowca i trener z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, marketingu, przygotowania do prowadzenia działalności gospodarczej. Prezes zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Revas. Działa na rzecz praktycznej edukacji przedsiębiorczości i popularyzacji wykorzystania nowych technologii prowadząc warsztaty dla nauczycieli i organizując krajowe i międzynarodowe projekty np. Akademia Przedsiębiorczości Revas, Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie, Przedsiębiorcze Szkoły, Wirtualny menedżer, S-Play Serious Play Learning for SMEs


Opis warsztatów:

Ewa Radanowicz - Przestrzeń w edukacji

Szkoła to miejsce, które przemawia do nas różnymi językami… Może być dla nas miejscem, do którego, czasami nie wiedzieć czemu, chętnie lub niechętnie przychodzimy. Może być również miejscem magicznym i przyjaznym, miejscem spotkań ludzi, sytuacji i przeżyć. Oby pozytywnych, takich, które „uskrzydlają” i pomagają przetrwać. Nie bez znaczenia zatem wydaje się fakt, w jakim miejscu przebywamy i jakich spotkamy tam ludzi. Bez wątpienia szkoła jest miejscem edukacji, która zwykle kojarzy nam się z działaniami na rzecz rozwoju intelektualnego. Trud naszej pracy rozpoznamy po efektach/owocach w postaci wiedzy i związanych z nią umiejętności. Mało w tym miejsca na emocje, przeżycia i doświadczania, a przecież to one dają nam poczucie bezpieczeństwa, uznania i wyzwalają potrzebę samorealizacji. Często stają się motorem napędowym do nauki, budząc chęć  do poznawania świata i ludzi. Myśląc o tym, jakie reakcje zachodzą między dzieckiem, a światem, czy dzieckiem, a dorosłymi, myślmy również, o tym, że przestrzeń i jej organizacja może mieć charakter społeczny. Może sprzyjać różnym interakcjom, rozmowom, nawiązywaniu kontaktów lub przeciwnie - może je blokować, a nawet uniemożliwiać. Prezentując wypracowany przez nas model kształtowania przestrzeni i organizacji pracy, chcę pokazać, że w codziennej „gonitwie” mało jest miejsca na myślenie o przestrzeni w edukacji. A przecież ona może stać się obszarem świadomie używanym i kształtowanym. Może być składnikiem programu/pomysłu na szkołę, który będzie zawierał nasz światopogląd, będzie koncepcją lokalizacji wartości, wiedzy i wyobrażeń, w których ludzie prowadzą swoje codzienne czynności.


Elżbieta Szczepaniak - Branżowe symulacje biznesowe

W czasie warsztatów uczestnicy wezmą udział w wirtualnej rozgrywce z zakresu zarządzania firmą. Będą prowadzić wirtualne firmy, podejmować realistyczne decyzje biznesowe i konkurować z innymi zespołami, by w praktyczny sposób poznać zagadnienia dot. prowadzenia firmy i rozwijać kompetencje przedsiębiorcze, w tym logiczne myślenie, analizę danych, rozwiązywanie problemów, pracę w grupie itp. Uczestnicy warsztatów uzyskają certyfikaty trenerów Branżowych Symulacji Biznesowych Revas.  

  • Dół środek

  treść w trakcie przygotowania
 • W razie pytań

  Kontakt:

  Aleksandra Woźniak
  Krajowe Biuro eTwinning

  alwozniak@frse.org.pl
  tel. 22 46 31 178